AKADEMIA SZTUKI
zamknij
2017-03-20

Akademia Sztuki w Szczecinie uruchamia drugi stopień wokalistyki!

Nowy rok akademicki rozpoczniemy z uprawnieniami do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku wokalistyka. Uprawnienia takie właśnie uzyskał Wydział Edukacji Muzycznej. Decyzję Polskiej Komisji Akredytacyjnej otrzymaliśmy dzisiaj.

 

To uprawnienie pozwala nam zamknąć cykl kształcenia na kierunku wokalistyka. Od 4 lat prowadziliśmy kształcenie wokalistów na studiach pierwszego stopnia. Wiemy, że nasi absolwenci, dostawali się na studia drugiego stopnia w innych uczelniach muzycznych w kraju z bardzo wysokimi notami. To potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia w naszej akademii. Dziś możemy zatrzymać tych zdolnych absolwentów studiów licencjackich, na kolejne lata kształcenia w Szczecinie.

                        prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie

 

Polska Komisja Akredytacyjna oceniała wniosek złożony przez uczelnię, a przede wszystkim takie jego elementy jak: przedstawiona przez wydział koncepcja kształcenia, program studiów, efekty kształcenia i sposób ich weryfikacji, minimum kadrowe i baza dydaktyczna.

 

Studia drugiego stopnia na kierunku wokalistyka prowadzone będą w Akademii Sztuki we współpracy z Operą na Zamku i Zespołem Szkół Muzycznych w Szczecinie, gdzie studenci będą odbywali praktyki zawodowe, między innymi uprawniające ich do podjęcia pracy nauczyciela śpiewu solowego w szkołach muzycznych.

 

Elektroniczna rekrutacja na Akademię Sztuki w Szczecinie rusza 16 maja. Do 7 czerwca będzie istniała możliwość rejestracji kandydatów. Egzaminy odbędą się w dniach 16 czerwca – 5 lipca.

 

DNI OTWARTE NA KIERUNKU WOKALISTYKA