AKADEMIA SZTUKI
zamknij
2018-08-28

ARTplanety - koncert Don Diri Don

31 sierpnia 2018 | piątek| godzina 12.00 | Ogród Zimowy | Pałac pod Globusem

ARTplanety… to propozycja twórczego pożegnania wakacji w Pałacu pod Globusem, siedzibie Akademii Sztuki w Szczecinie, miejscu, w którym w każdym zakątku czai się coś pięknego i tajemniczego, coś co warto samodzielnie zbadać i doświadczyć.

Wśród wykonawców będzie  m.in. chór dziecięcy Don Diri Don,  który na Planecie Szalonych  Dźwięków  zaprosi do zabawy i wspólnego śpiewania. Na tej wyjątkowej planecie będzie można nie tylko rozwiązywać kalambury muzyczne, ale także zaprezentować najdziwniejsze kroki lub…….. zabawić się w dyrygenta.

Don Diri Don, to chór o bogatej muzycznej  tradycji i licznych nagrodach. W zespole śpiewają uzdolnieni muzycznie chłopcy i dziewczynki w wieku od 6 do 16 lat. Zespół z powodzeniem brał udział w międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. w Bergamo (1992, Włochy), Austrii (1993,1994), na Słowacji (1994), Sardynii (1995). W 2003 r. Don Diri Don połączył się z chórem chłopięcym tworząc jedną 120 osobową rodzinę śpiewaczą. Z ogromnym powodzeniem koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych m.in. w USA (począwszy od Kalifornii, Los Angeles, aż do Chicago), Chinach (Pekin, Kanton, Hong Kong), a także jako pierwszy zespół z Polski koncertował w Nassau na Wyspach Bahama i Malezji (Kuala Lumpur Genting). W maju 2017 r. zespół zdobył trzy złote dyplomy na 25 Międzynarodowym Konkursie  Chóralnym w Chieti we Włoszech. W październiku br. przed zespołem duże tournée, tym razem do Kataru.

 

Kilka słów o imprezie:

Pałac pod Globusem, jako centralna gwiazda, wokół której krążą ARTplanety.  W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br. dzieci w wieku 6-14 lat  odbędą pełną tajemnic podróż ze sztuką. Organizator zaprasza  do przygody z plastyką, eksperymentami, muzyką, zabawą. Będzie możliwość zmiany planety, bądź pozostanie w wybranej na dłużej. W drugiej  edycji imprezy będzie można odwiedzić:

  1. Planetę Szalonych Artystów (miejsce twórczych inspiracji  „co w duszy gra’);
  2. Planeta Szalonych Dźwięków (zabawy ruchowe i śpiew);
  3. Planeta  Designerów ( być jak kreator mody);
  4. Planeta Odkrywców (tajemne miejsca w Pałacu);
  5. Planeta Szalonych Filmowców (m.in. triki animacji poklatkowej).

 

Organizatorem zadania jest Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie ACADEMIA NOVA.

Impreza współfinasowana jest przez Miasto Szczecin.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Rekrutacja na pozostałe zajęcia została zakończona.