WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2017-09-06

GALA musicalowo-operetkowo-operowa w 30. rocznicę śmierci Marii Callas w Ueckermünde

16 września 2017 r.| sobota |godz. 19:00 | Sala Bürgersaal Zamku Książąt Pomorskich | Ueckermünde |

Zapraszamy na uroczystą GALĘ Musicalowo-Operetkowo-Operowa u udziałem profesorów śpiewu szczecińskiej Akademii Sztuki

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Muzyczne BEL CANTO Ueckermünde e. V., które tym samym obchodzi swój trzeci jubileusz powstania. Uroczysty koncert jest także zapowiedzią zbliżającego się V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, zaplanowanego na dni 20-26 października 2017 r.

W GALI Musicalowo-Operetkowo-Operowej wystąpią sopranistki dr hab. Sylwia Burnicka – Kalischewska, Friederike Meinel i tenor Paweł Wolski. Przy fortepianie akompaniować będzie Michał Landowski. Wśród wykonawców będą także dwie studentki wokalistyki Aleksandra Wojtachnia (mezzosopran) i Julita Wudarczyk (sopran).

Program koncertu obejmuje arie z repertuaru Marii Callas i Giulio Perottiego, od Händla i Mozarta, poprzez Webera i Czajkowskiego po Frederika Loewe i Bernsteina. Wstęp na koncert, tak, jak zakłada formuła Konkursu Perottiego, jest wolny.

Stowarzyszenie Muzyczne BEL CANTO Ueckermünde e. V. otrzymało wsparcie finansowe Fundacji Sparkassenstiftung Uecker-Randow na zakup profesjonalnego oświetlenia, dzięki czemu Sala Ratuszowa Bürgersaal w Ueckermünde 16 września nabierze zupełnie nowego znaczenia jako sala koncertowa.