WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2019-02-01

Koncert Walentynkowy w Ueckermünde

23 lutego 2019 | sobota | godz. 19.00 | Sala Ratuszowa | Zamek Książąt Pomorskich w Ueckermünde |

Tradycyjnie już, wykładowcy i studenci wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie biorą udział w Koncercie Walentynkowym w Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde. W tym roku koncert odbędzie się 23 lutego o godzinie 19:00 w Sali Ratuszowej.

Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. zaprosiło do udziału w koncercie prof. Sylwię Burnicką – Kalischewską oraz studentki z jej klasy śpiewu solowego: przygotowującą dyplom magisterski Aleksandrę Wojtachnię – mezzosopran, przygotowującą dyplom licencjacki Elizę Nowakowską – sopran oraz Annę Bralewską – sopran, która w tym roku akademickim rozpoczęła studia wokalne w Szczecinie, ale także i niemieckich artystów.

W programie koncertu przewidziane są pieśni, arie i duety miłosne Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, Roberta Schumanna, Feliksa Mendelssohna, Nico Dostala, Georgesa Bizeta i innych znanych kompozytorów.

Przy fortepianie zasiądzie Michał Landowski, który także w tym roku akademickim pragnie złożyć egzamin magisterski. Młody pianista zaprezentuje się nie tylko jako kameralista, ale również jako solista w repertuarze chopinowskim.