WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2017-03-02

Koncert Wiosenny w Ueckermünde

Nareszcie zbliża się wiosna! Resztki śniegu topnieją i rozkwitają przebiśniegi. Wkrótce pokażą się jeszcze inne wiosenne kwiaty. Wiosna wprawia w dobry humor, wyzwala w nas energię i zaostrza apetyt na muzykę. Nastrojom tym poddawali się także najwybitniejsi kompozytorzy tworząc wiosenne dzieła do tekstów różnych poetów, jak Mendelssohn, Schumann, Schubert, Brahms, Abt, Loewe i in. Pieśni o wiośnie śpiewane były już od XIII wieku i śpiewa się je po dzień dzisiejszy. Większość najbardziej popularnych pieśni o wiośnie powstała w XIX wieku. Pieśni wiosenne żegnają zimę, cieszą się zmianą i przygotowują na nadchodzącą wiosnę. Co zatem odpowiada za nasze uczucia wiosenne – tradycja, legendy, czy rzeczywistość i natura? Jedno jest pewne, Stowarzyszenie Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. wybrało dla swojej publiczności 20 najpiękniejszych pieśni o wiośnie i pragnie zaprezentować je 25 marca 2017 r. o godzinie 19:00 w Sali Bürgersaal Ratusza Ueckermünde. Zabrzmią takie znane tytuły, jak np. „Kiedy znów zakwitną białe bzy” Franza Doelle. W koncercie wystąpią wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka – Kalischewska - sopran oraz Krzysztof Figiel - fortepian. Ponadto zaprezentują się młode talenty wokalne z regionu Uecker-Randow: Annika Viola Eberbach, Hanna-Lisa Karbe, Janne-Marie Karbe, Katja Mischel, Alexander Kalischewski, jak również studenci śpiewu solowego Szczecińskiej Akademii Sztuki: Oliwia Gębal, Marika Gryń, Alena Khomich, Katarzyna Jaskulska, Eliza Nowakowska, Ewa Szydłowska, Aleksandra Wojtachnia i Julita Wudarczyk. Słowo wiążące wygłosi emerytowana Burmistrz Ueckermünde Heidi Michaelis.
Bilety w cenie 12 i 10 euro są do nabycia w Musikmuschel Ueckermünde, Ueckerstr. 54, Friedrich-Wagner-Buchhandlung, Ueckerstr. 79 oraz w kasie wieczornej.
Dochód z koncertu wesprze organizację V. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, który odbędzie się w dniach od 20 do 26 października 2017 r. w Ueckermünde. Zapraszamy!