WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2017-04-18

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum

27.04.2017 – 3.05.2017 | Lwów | Iwano-Frankiwsk |

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum odbędzie się już po raz trzynasty w tym roku w dwóch odsłonach – wiosennej na Ukrainie oraz letniej w Niemczech i Polsce. Cykl wydarzeń artystycznych pod hasłem „Polska Muzyka Naszych Czasów na Ukrainie
– Karol Szymanowski i Wojciech Kilar” realizowany będzie we Lwowie, a także w Iwano-Frankiwsku na przełomie kwietnia i maja 2017 roku. Sierpniowe koncerty w Berlinie, Szczecinie i Trzęsaczu wypełni przede wszystkim muzyka polskiego kompozytora, tworzącego na obczyźnie – Sir Andrzeja Panufnika.

Patronat Honorowy nad wiosenną edycją wydarzenia współorganizowanego między innymi przez Akademię Sztuki w Szczecinie objęli prof. Piotr Gliński – Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego RP, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz ks. Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowa.

Wśród wielu wybitnych artystów biorących udział w festiwalu znaleźli się także pracownicy naszej uczelni – prof. Joanna Tylkowska-Drożdż, prof. Bohdan Boguszewski,  mgr Sławomir Wilk.