WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2018-11-14

Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, dr hab. Sylwia Burnicka–Kalischewska i dr Friederike Meinel w Berlinie

30 listopada 2018 | piątek | godz. 19.00 | Berlin  | Friedrichstadtpalast |

Na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS, wspierającej potrzebujące dzieci na całym świecie Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją Rektora Akademii Sztuki prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego, który właśnie wrócił do kraju po sukcesach podczas tournee w Katarze, weźmie udział w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie, który odbędzie się w Atrium przy Friedrichstadtpalast w Berlinie 30 listopada br. o godzinie 19:00.

Honorowy patronat nad koncertem objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech prof. dr hab. Andrzej Przyłębski.

W programie koncertu z cyklu „Dzieci pomagają dzieciom – muzyka tworzy przyszłość” znajdą się różnojęzyczne utwory bożonarodzeniowe znane ponad wszelkimi granicznymi podziałami.

Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili także soliści: prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska (sopran), dr Friederike Meinel (sopran) i Alexander Kalischewski (sopran chłopięcy).

Usłyszymy także Monikę Walczukiewicz przy fortepianie oraz zespół „Musica”, na który specjalne instrumentacje rozpisał dr Artur Cieślak.

Szczecińscy artyści otrzymali od Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego zaproszenie na bankiet w Ambasadzie Polskiej w Berlinie w dniu koncertu.
 
 
Przedsięwzięcie jest dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.