WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2018-09-14

Przesłuchania European Union Youth Orchestra do edycji 2019 - 8-9 grudnia 2018

Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej rozpoczyna organizację przesłuchań kandydatów do European Union Youth Orchestra, skupiającej młodych (16-26 lat) muzyków – obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.
Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. W tym roku przesłuchania odbędą się w dniach 8 i 9 grudnia (sobota i niedziela) WYJĄTKOWO w dwóch miejscach:
Ø  w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa (UWAGA! tylko w dniu 8 grudnia, sobota, godz. 9:00 – 13:00)
Ø  w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1, ul. Miodowa 22 c-d, Warszawa (w dniu 8 grudnia od godziny 13:30 oraz całość w dniu 9 grudnia) 
 
Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz kandydata (w języku angielskim) prosimy nadsyłać drogą mailową do dnia 19 listopada 2018 roku na adres eliza.kujan@mkidn.gov.pl
 
 
UWAGA:
Ø  w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na prośbę zarządu EUYO, uczestnicy będą wykonywali utwór dowolny z akompaniatorem. Akompaniatora zapewniamy JDokładniejszych informacji w tej sprawie będę udzielała bezpośrednio kandydatom biorącym udział w przesłuchaniach
Ø  wyciągi orkiestrowe dla smyczków, dętych drewnianych i harfy zostały „odświeżone” (w przyszłym roku czeka to blachę i perkusję)
Ø  przesłuchania będą nagrywane kamerą – nagrania te są do wyłącznej dyspozycji EUYO 
Ø  MKiDN nie partycypuje w kosztach związanych z przyjazdem kandydatów do Warszawy (podróż, nocleg) 
 
Szczegółowe informacje w sprawie przesłuchań (wymagania repertuarowe wraz z wyciągami orkiestrowymi itd.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.org.uk a także u p. Elizy Kujan 
(tel. 22 55 15 786, 695 310 107, mail: eliza.kujan@mkidn.gov.pl). Uczestnicy proszeni są także o zapoznanie się z Regulaminem przesłuchań.
 

PLIKI DO POBRANIA