WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2018-04-12

Światowy Dzień Głosu- świętuje Katedra Wokalistyki


Tradycją festiwalową jest Koncert Inauguracyjny w wykonaniu studentów kierunku Wokalistyka Akademii Sztuk w Szczecinie. Jak co roku zapraszamy wszystkich do pięknych wnętrz Pałacu pod Globusem, gdzie wybrzmiewać będą piękne utwory klasycznej muzyki wokalnej.

Nie zabraknie również Otwartej lekcji śpiewu, która już od pierwszej edycji stała się hitem Światowego Dnia Głosu.

Koncert uczniów wydziału wokalno-aktorskiego Zespołu Szkół Muzycznych nr to kolejny powód, by cieszyć się pięknem muzyki wokalnej.

„Oddaję głos…” to cykl spotkań z osobami, z którymi rozmowa toczy się w gościnnych przestrzeniach Centrum Dialogu Przełomy. Gościem tegorocznego spotkania będzie aktorka – Krystyna Podleska. Zasłynęła brawurową rolą Oli Kozeł w „Misiu” Stanisława Barei, ale na swoim koncie również udział w filmach Zanussiego czy Skolimowskiego. Występuje w serialach i sztukach teatralnych. Jest również autorką przekładów i tłumaczeń. Na drodze jej życia stanęli m.in. Roman Polański, Stanisław Dygat, Generał Anders, Henryk Vogelfänger czy Zofia Ternè. Jej nietuzinkowe życie to materiał na niejeden film, o czym będziemy rozmawiać właśnie podczas spotkania 14 kwietnia o godzinie 16:00.

 

Terminy wszystkich wydarzeń dostępne są na stronie facebook.com/worldvoicedaypolska oraz na ulotkach dostępnych w miejscach partnerskich festiwalu, a także w Informacji Turystycznej i w wielu innych miejscach Szczecina. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, z wyjątkiem komedii „Mój boski rozwód”, na którą bilety w cenie 20zł dostępne będą na godzinę przed spektaklem w Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Wydarzenie objęli patronatem honorowym Pani Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pan Piotr Krzystek – prezydent miasta Szczecin. Całość jest finansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminy Szczecina.

 

 

 

 

Plan wydarzeń z udziałem Katedry Wokalistyki

13.IV – piątek

 

18:00 – Koncert Inauguracyjny – „Wokalna uczta” – koncert studentów kierunku Wokalistyka Akademii Sztuki w Szczecinie

  • Akademia Sztuki w Szczecinie, Pałac pod Globusem, pl. Orła Białego 2, sala kameralna 102

 

14.IV - sobota

10-12 – Otwarta Lekcja Śpiewu – prowadzą pedagodzy śpiewu Akademii Sztuki w Szczecinie: dr hab. prof. AS Ewa Filipowicz, dr Paweł Wolski

  • Akademia Sztuki w Szczecinie, Pałac pod Globusem 2, sale 06 i 08