WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2019-01-21

Udany koncert „Die letzte Klingel” („Ostatni dzwonek“) w Ueckermünde i sukcesy uczniów prof. Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej

W ubiegły piątek w Sali Ratuszowej Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde odbył się koncert pieśni i arii z repertuaru światowego w wykonaniu studentek klasy śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej: Aleksandry Wojtachni, Elizy Nowakowskiej i Anny Bralewskiej. Aleksandra Wojtachnia (mezzosopran) jest studentką II roku magisterium, Eliza Nowakowska (sopran) – III roku licencjatu, a Anna Bralewska (sopran) kilka miesięcy temu rozpoczęła swoją edukację na studiach I stopnia. Studentki wykonały w większości utwory przygotowane na styczniowy egzamin semestralny i swoimi interpretacjami zachwyciły publiczność. Przy fortepianie wokalistkom towarzyszył brawurowo Michał Landowski. Koncert poprowadziła emerytowana i lubiana burmistrz Ueckermünde Heidi Michaelis, a organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” oraz Miasto Seebad Ueckermünde.

Wobec faktu, iż także dla uczniów Szkoły Muzycznej w Ueckermünde koncert oznaczał ostatnią możliwość publicznej prezentacji programu przygotowanego na Konkurs „Jugend musiziert” w Neustrelitz w ubiegły weekend, w koncercie wystąpił także sopran chłopięcy Alexander Kalischewski. Rolę jego nieobecnej partnerki przejęła prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska, wykonując wespół z Alexandrem pełen humoru i nagrodzony gorącymi brawami duet „Heinerle, Heinerle” z operetki Leo Falla „Der fidele Bauer”. Obojgu akompaniował na fortepianie Romuald Kalischewski.

Wyniki konkursu już znamy – Alexander Kalischewski i Frida Manthe (sopran) zajęli we wspomnianym Konkursie „Jugend musiziert” w Neustrelitz w kategorii „Zespoły wokalne - duety” I miejsce w swojej grupie wiekowej i zakwalifikowali się do kolejnego konkursu na poziomie Landu Meklemburgii w marcu w Waren. Podobny sukces odniosły nieco starsze siostry Janne-Marie i Hanna-Lisa Karbe (soprany), zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej, wyśpiewując maksymalną ilość punktów (25) oraz przepustkę do konkursu w marcu. Młodzi wokaliści są uczniami klasy śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej w Szkole Muzycznej w Ueckermünde. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie egzaminów wokalnych w Akademii Sztuki.

 

Na zdjęciu od lewej: Romuald Kalischewski, Heidi Michaelis, Anna Bralewska, Michał Landowski, Aleksandra Wojtachnia, Eliza Nowakowska, Alexander Kalischewski, prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska

Fot. Kati Depoorter