WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2019-05-15

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA

ŚWIATOWE PRAWYKONANIA

2018 – Artur Cieślak – Oratorium Niepodległa – z udziałem Orkiestry Akademii Sztuki w Szczecinie złożonej ze studentów i wykładowców Wydziału Instrumentalnego

2018 – Piotr Pawlik –„Halikarnassos na klarnet, gitarę, kontrabas i elektronikę” w wykonaniu Bogusława Jakubowskiego – klarnet, Kornela Arwicz – Sienicka – gitara, Karol Nasiłowski – kontrabas, elektronika – kompozytor (gościnnie), Międzynarodowa Konferencja ” Gitara wczoraj i dziś” Szczecin

2018 – Artur Cieślak – Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian wyk: Bogusław Jakubowski – klarnet, Klara Świdrów – wiolonczela, Dorota Maciaszczyk fortepian koncert kameralny Filharmonia Szczecińska

2018 – Tadeusz Mazurek –Fantazja na klarnet, wiolonczelę i fortepian, Piotr Pawlik –Un cantaro rotona klarnet, wiolonczelę i fortepian i elektronikę wyk: Bogusław Jakubowski – klarnet, Klara Świdrów – wiolonczela, Dorota Maciaszczyk fortepian, Piotr Pawlik elektronika koncert kameralny Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy Szczecin

2018 – Renata Guzik – flet basowy, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie, ul. św. Tomasz 45, Xing Yu (Chiny) The Painted Skinna zespół kameralny 

 

2018 – Wojciech Kołaczyk , Dawid Pajdzik - prawykonanie „Kwartetu altówkowego” Dawida Pajdzika w wykonaniu Marcina Murawskiego, Kamila Babka, Dawida Pajdzika i Wojciecha Kołaczyka podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Artystycznej ”Polska Muzyka Kameralna” w AS w Szczecinie

 

2018 – Urszula Szyryńska -  M. Jasiński, J. Gajewski – Works for piano solo (complete) – wyk. Dr U. Szyryńska – prawykonanie i nagranie CD (Acte Prealable, AP-417)

2018 – Michał Landowski -  J. Wieniawski – Complete Vocal Works – ftp. (akompaniamet)
M. Landowski, wykonanie  i nagranie CD (Acte Prealable AP0410)

2018 – Wojciech Kołaczyk – Aleksandra Brejza ”Kasjopea” – transkrypcja na altówkę i wykonanie Wojciech Kołaczyk, Gdańsk Akademia Muzyczna II Ogólnopolska Konferencja altówkowa Viola Arte (gościnnie) R. Tworek fortepian zespół instrumentalny AM Gdańsk

2018- Wojciech Kołaczyk, Dawid Pajdzik, Anna Paras - M. Kopczyński "Pieśni bez słów" op.88,D.PajdzikElegy for violas, Anna Paras fortepiano W. Kołaczyk altówka M. Murawski altówka D. Pajdzik altówka K. Babka altówka

2017- Dariusz Smól - Zhong Juncheng – Chen II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano,ASEAN Festival, Nanning, Chiny

2017 – Dariusz Samól - He He- Bitter gourd of white jade,II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano ASEAN Festival, Nanning

2017 - Piotr Pawlik – Cocertino na klarnet, fortepian i elektronikę wyk: Bogusław Jakubowski – klarnet, Dorota Maciaszczyk fortepian, Piotr Pawlik elektronika, Artur Cieślak – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian wyk: Bogusław jakubowski –klarnet, Bogdan Szczerkowski skrzypce, Urszula Szyryńska – fortepian, Piotr Gryska – Koncert na klarnet, orkiestrę kameralną i marimbę wyk: Krzysztof Krzyżewski – klarnet, Antonina Kadur marimba Międzynarodowa Konferencja „Klarnet wczoraj i dziś” w AS w Szczecinie

2017 - Renata Guzik – flet kontrabasowy, Wojciech Ziemowit Zych, Drogi powietrza. Splątane echa.

2017 -  Urszula Szyryńska - R. de Boisdeffre – Works for Viola and Piano–dr  U. Szyryńska – ftp.  nagranie 2 CD – światowa premiera fonograficzna Acte Prealable AP 401 I AP 402

2017 Renata Guzik – flet, 29 Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Aula Akademii Muzycznej Florianka Kraków 1. Michał Gronowicz Subtilia II na zespół kameralny (2016), (prawykonanie) 2. Grzegorz Majka  - Noc duszy, (2016), (prawykonanie)Utwór na flet, waltornię i trio smyczkowe  3. Józef Rychlik Oktet na zespół kameralny, (prawykonanie)

2017 Renata Guzik – flet basowy, Sala Kameralna AM w Łodzi

1. Aleksander Brych - Terra Nova na orkiestrę fletową(prawykonanie światowe)

2. Krzysztof Grzeszczak - Segmenty na orkiestrę fletową(prawykonanie światowe)

 

2017 - Renata Guzik – flet, Sala Kameralna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie Leszek Wojtal  - Landscape VI (prawykonanie)

2017 – Renata Guzik -flet, Centrum Konferencji i Kultury Uniwersytetu w Patrze (Grecja)

Projekt „Two minutes for two flutes” cz. I  prawykonania: Aris Carastathis - Uknown

Ricky Chaggar - Sorrow for Two Dorothee Eberhard  -Across the Sea: Cast of - Across the Sea: Wind is Coming Up -Across the Sea: In the Fog -Across the Sea: Wind Force 2 to 6 - Across the Sea: Downwind Towards the Destination, Richard Pressley -Remplage -Schattengesang –Lépia, Ailís Ní Ríain –Highfalutin, Louis Sauter – Messe, José Jesus de Azevedo Souza - Exotic Delight, Stamatia Statherou  - Dancing in the Dusk, Greg A Steinke Van Gogh Vignettes:  I. The Potato Eaters (1885) II. Seascape near Les Saintes-Maries-de-la-Mer (1888 III. Starry Night (1889)  IV. Wheatfield with Crows (1890), Neil Stipp - Classical Prelud - Mysterious Drea - Chromatic Fantasy, William Toutant – Fluet, Michail Travlos  -Homophon – Heterophony, Juan Carlos Vasquez – Pedesis, Jean-Pierre Vial - Minuetto - La Marche des Canards, Sokrates Votskos - Hydraulics I, Rodney Waschka - II Film Noir Trailer, AnthonyWhittaker-Dialogando

2017  Renata Guzik - flet, AN ART ARTISTRY - Monis Asteriou Tsagari 4,Athens (Plaka) Ateny (Grecja), Projekt „Two minutes for two flutes” cz. II prawykonania:

Aaron Alter - Dance for Apollo, Scott Brickman- Scherzo a la Polonaise, Marcel Chyrzyński- Follow the White Rabbit, Stephen de Filippo– Micropraxis, Robert Fruehwald- Arupadhatu: the Formless World, Keith R. Gambling - Grace and Gratitude, Alexandros Georgiadis– Chase, Alessandro Giannotti- Diavoli Blu, Chris Hung– Divertimento,Anicia Kohler- Church Bells in a Wasteland, Dimitris Kostopoulos - Fossil Forest, Martin Lennartz– Lamentabile, Dianna Link – Gratus, Dimitrios Mantzirakis- Louie and Lulu, Spiros Mazis- The stormless breaths of gentle winds, Elena Papari- Lune d' août, Athina Pavlaki Pirounia– Antichiseis, Ailís Ní Ríain– Highfalutin, Panagiotis Theodossiou - Chromatic Variations, Dimitris Tsimbanos– Antilalos, Daniele Vulpiani – Rayogram, Christos Sp. Anastassiou– Satsang, Evangelos Andrikos– Bags, Nikos Athanassakis – Fluet, Andrzej Borzym– Scherzettino

2016 – Renata Guzik - Koncert podwójny na flet kontrabasowy C i kontrabasowy B,amplifikację przestrzenną i orkiestrę kameralną w rozmieszczeniu przestrzennym (2016-2017).Orkiestra Muzyki Nowej, Sala Kameralna NOSPR Katowice

 2016 - Bogusław Jakubowski, Krzysztof Krzyżewski, Piotr Piechocki -  Piotr Gryska - La Bagarre na 12 klarnetów wyk: Bogusław Jakubowski, Krzysztof Krzyżewski klarnet es, Piotr Piechocki klarnet basowy i Studenci klasy klarnetu AS, Koncert Kameralny, Filharmonia szczecińska w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu klarnetowego

2015 – Wojciech Kołaczyk - Krzysztof Herdzin- Koncert podwójny na altówkę, saksofon i orkiestrę, Bydgoszcz Filharmonia Pomorska Wojciech Kołaczyk -altówka, Paweł Gusnar- saksofon(gościnnie) OSFP dyr. Krzysztof Herdzin

2015 – Kornela Arwicz – Sienicka, Jerzy Siemak – światowe prawykonanie wersji na instrument solowy i fortepian Koncertu kwitnącej róży na gitarę i  wersji na instrument solowy, fortepian i perkusję  koncertu akordeonowego Klif Janusza Stalmierskiego , gościnnie Arnold Dąbrowski – fortepian, instrumenty perkusyjne m. in. Jorge Luis Valcarcel Gregorio i Rafał Krzanowski, płyta CD

2014 - Bogusław Jakubowski, Rafał Krzanowski, Antonina Kadur -Szymon Godziemba-Trytek - Contemplation of One’s man Martyrdom na kwintet dęty, Artur Cieślak – Muzyka Kameralna na Kwintet Dety i perkusjęwyk: Feelharmony Quintet (Bogusław Jakubowski) Rafał Krzanowski, Antonina Kadur, Koncert Kameralny Filharmonia Szczecińska

2014 - Dariusz Samól - Zhong Juncheng – Language of the Wind,2014 (World Premiere), ASEAN Festival, Nanning, Chiny

2013 –Dariusz Samól -  Dorothy Hindman– Cascade na septet saksofonowy (S, A, A, T, T, B, Bs) – Dariusz Samól - saksofon– członek i kierownik artystyczny międzynarodowego zespołu Impression Saxophone Ensemble, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wasilkowie

2012 - Bogusław Jakubowski, Tomasz Szczęsny - Piotr Klimek„Non Suicidal Self Injuries” wyk: Bogusław jakubowski –klarnet, Łukasz Górewicz – skrzypce, Tomasz Szczęsny – wiolonczela, Tomasz Jocz- fortepian, Plac Budowy Nowej Filharmonii w Szczecinie

2012 -  Dariusz Samól -Alicja Gronau – Winter Is Icumen In I na nonet saksofonowy (prawykonanie na VIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym) – Dariusz Samól - saksofon– członek i kierownik artystyczny zespołu The Yantar Saxophone Ensemble

2012 – Dariusz Samól, Bogusław Jakubowski - Janusz StalmierskiKoncert Podwójnyna saksofon sopranowy, klarnet basowy i orkiestrę - Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie, Ad. D. Samól – saksofon sopranowy, prof. Jakubowski klarnet basowy, Jan Miłosz Zarzycki dyrygent Baltic Neopolis Orchestra, Filharmonia Szczecińska, Szczecin

 

2012 –Dariusz Samól - Joanna Stępalska-Spix – Inter(r)(a)ncena saksofon sopranowy, altowy i tenorowy (jeden wykonawca), flet i piccolo (jeden wykonawca) – Dariusz Samól - saksofony i Anna Leszczyńska – flety, VIII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie

 

2012 –Bogusław Jakubowski - Spektakl „ Niezapominajki” słowo Anna Gielarowska, muzyka  Waldemar Sutryk , solista – Bogusław Jakubowski – klarnety

2011 –Dariusz Samól - Steven Patrias – Cadence and dancena saksofon solo – Dariusz Samól – saksofon

2010 –Dariusz Samól - Walter Hartley – PolskAmericanana 12 saksofonów – Darius Samól - saksofon– członek zespołu, VII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie

2010 -  Dariusz Samól - Walter Hartley – Dotted Polka Triona saksofon sopranowy, altowy i tenorowy – Dariusz Samól, Patrick Meighan, Wildy Zumwalt, VII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy 
w Szczecinie

2010 -  Dariusz Samól - Jaromir Gajewski  Duona saksofon altowy i fortepian VII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie – Dariusz Samól i Ewa Ruszała (The ArtSax Duo), Marek Jasiński - Capricciona 11 saksofonów(S, S, A, A, A, A, T, T, B, B, Bs) – Dariusz Samól – dyrygent, VII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie

 

WYKŁADOWCY – WAŻNIEJSZE KONCERTY 

  1. Nowy Jork – Carnegie Hall – koncert Orkiestry „Academia” pod dyrekcją Bohdana                                                          Boguszewskiego, soliści Patrycja Piekutowska - skrzypce , Tomasz Szczęsny – wiolonczela, członkowie orkiestry – Marcin Murawski, Bogdan Szczerkowski,  
  2. Nowy Jork – Lincoln Center – koncert orkiestry „ Akademia” pod dyrekcją Bohdana Boguszewskiego, członkowie orkiestry – Marcin Murawski, Bogdan Szczerkowski, Jorge Valcarcel, Bogusław Jakubowski, Marcin Olkowski  
  3. Pekin – Ambasada RP – Recital na skrzypce solo - Patrycja Piekutowska - Cyganowska
  4. Talyuan – Chiny – Międzynarodowe Centrum Kultury - recital na skrzypce solo „ Od Bacha 
    do Pendereckiego” w wykonaniu Patrycji Piekutowskiej - Cyganowskiej
  5. Talyuan – Chiny – Sala koncertowa CTCTCT – Patrycja Piekutowska – Cyganowska – solo
  6. Arequipa – Argentyna --Teatro Municipal – Concierto de Gala - Patrycja. Piekutowska – Cyganowska – skrzypce
  7. La Paz – Ekwador – Circulo de la Union – Patrycja Piekutowska – recital skrzypcowy
  8. Moskwa – Koncert pamięci ofiar tragedii pod Smoleńskiem – P. Piekutowska - skrzypce
  9. Warszawa -- Teatr Wielki – Patrycja Piekutowska – recital skrzypcowy
  10. St. Andrews – Szkocja – XVI Światowy Kongres Saksofonowy – Dariusz Samól – saksofon                         Ewa Ruszała – fortepian
  11. Szczecin – 2015 - Koncert w Filharmonii Szczecińskiej: 4 pory roku Vivaldiego, solo, Paweł Maślanka
  12. Szczecin, - Filharmonia Szczecińska „Salonowe impresje” West Side Sinfonietta, dyrygent 
    i solo, Paweł Maślanka
  13. Szczecin, Koncert w Filharmonii Szczecińskiej -Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19, Koncert kameralny, Paweł Maślanka, Wojciech Kołaczyk, Tomasz Szczęsny.
  14. Szczecin, 2018, Koncert z okazji 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 
    w Filharmonii Szczecińskiej, dyrygent i skomponowanie aranżacji do piosenek zespołu Kombi, Paweł Maślanka
  15. Szczecin, 2016, Koncert w Filharmonii Szczecińskiej: Antoni Rutkowski –Sonata skrzypcowa 
    c –moll, solo, Paweł Maślanka
  16. Szczecin, 2016, Koncert w Filharmonii Szczecińskiej: F. Mendelssohn -Bartholdy - Koncert skrzypcowy e –moll, solo, Paweł Maślanka
  17. Japonia , Holandia – tournee koncertowe – Grzegorz Mondry – członek orkiestr – Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Śląska, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
  18. Anglia – tournee koncertowe – Urszula Szyryńska -fortepian, organy- towarzyszenie chórowi
  19. Löbejün – Uroczyste otwarcie Muzeum Carla Loewego
  20. Koncert kameralny – Paweł Maślanka
  21. Oslo – Katedra Św. Olafa – Urszula Szyryńska – fortepian, organy --  towarzyszenie chórowi
  22. Ryga – Kościół Św. Trójcy – Urszula Szyryńska—fortepian, organy – towarzyszenie chórowi
  23. Warszawa 2013 Jerzy Siemak, Kornela Arwicz-Sienicka, Bogusław Jakubowski Koncert 
    80-lecie urodzin prof. Lecha Puchnowskiego Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina
  24. Poznań 2013 Jerzy Siemak, Kornela Arwicz-Sienicka, Bogusław Jakubowski  Aula Nova Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  25. Wrocław 2018 Międzynarodowy Festiwal Clarimania sala Koncertowa Akademii Muzycznej 
    we Wrocławiu Bogusław Jakubowski – klarnet, Dorota Maciaszczyk – fortepian
  26. Sopot 2017 Koncert Kameralny Dworek Sierakowskich Bogusław Jakubowski, Dorota Maciaszczyk
  27. Sopot 2018 Koncert Kameralny Dworek Sierakowskich Dorota Maciaszczyk – recital fortepianowy
  28. Kraków 2018 Renata Guzik – flet, Muzeum Inżynierii Miejskiej Solaris – słuchowisko na żywo, Karol Nepelski – muzyka. 
  29. Kraków 2018 Renata Guzik – flet, Krakowskie Forum Kultury, Klub Malwa, Koncerty Prądnickie, recital: Renata Guzik – flet, Marzanna Japołł-Perlik – gitara. 
  30. Gdańsk 2016, Koncert z okazji 40-lecia Klasy Akordeonu Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki 
    w Gdańsku, Sala Koncertowa, Marek Stawniak. 
  31. Bydgoszcz Filharmonia Pomorska, R. Strauss Poemat symfoniczny „Don Kichot" W. Kołaczyk altówka, M. Maisky wiolonczela, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej 
    dyr. E. Tzigane
  32. Zabrze 2017 Wojciech Kołaczyk, Filharmonia Zabrzańska, G. F. Telemann Koncert altówkowy, J. S. Bach Koncert altówkowy, J. S. Bach VI Koncert Brandenburski, W. Kołaczyk altówka, 
    R. Mikołajczyk altówka(gościnnie) Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej Sł. Chrzanowski dyrygent. 
  33. Ryga, Łotwa, 2012 Dariusz Samól,H. Wieniawski - Legenda, J. Gajewski - Duo, A. Gronau - Winter is icumen in II, R. Palester - Concertino, P. Iturralde - Pequena Czarda, Koncert i Warsztaty w ramach Programu Erasmus. 
  34. 2013, Dariusz Samól saksofon, Ewa Ruszała fortepian - tournée koncertowe w Stanach Zjednoczonych: 

-     26.03.13 – recital duetu The ArtSax Duo w State University of  New York at Fredonia, USA

-     24.03.13 - recital duetu The ArtSax Duo w Mansfield University, USA

-     23.03.13 - recital duetu The ArtSax Duo w Florida State University, USA

-     15.03.13 - recital duetu The ArtSax Duo w Northern Arizona University, USA

  1. Shenyang Chiny 2014, Dariusz Samól, recital, Ewa Ruszała fortepian, Georg Friedrich Haendel - Air Varie, Ignacy Jan Paderewski - Melodia, Lars-Erik Larsson  - Concerto for saxophone and Orchestra, Karol Szymanowski - Etude b –flat minor Op. 4 No. 3, Maciej Małecki - Elegy, Jaromir Gajewski - Duo, Pedro Iturrralde - Pequena Czarda. 
  2. Chongqing Chiny 2014, Dariusz Samól, recital, Ewa Ruszała fortepian, Chongqing, Chiny - Georg Friedrich Haendel - Air Varie, Ignacy Jan Paderewski - Melodia, Lars-Erik Larsson  - Concerto for saxophone and Orchestra, Karol Szymanowski - Etude b –flat minor Op. 4 No. 3, Maciej Małecki – Elegy, Jaromir Gajewski - Duo, Pedro Iturrralde - Pequena Czarda. 
  3. Chengdu Chiny 2014, Dariusz Samól, recital, Ewa Ruszała fortepian, Chengdu, Chiny - Georg Friedrich Haendel - Air Varie, Ignacy Jan Paderewski - Melodia, Lars-Erik Larsson  - Concerto for saxophone and Orchestra, Karol Szymanowski - Etude b –flat minor Op. 4 No. 3, Maciej Małecki - Elegy, Jaromir Gajewski - Duo, Pedro Iturrralde - Pequena Czarda. 
  4. Zhonqing Chiny 2014, Dariusz Samól, recital, Ewa Ruszała fortepian, Zhonqing,, Chiny - Georg Friedrich Haendel - Air Varie, Ignacy Jan Paderewski - Melodia, Lars-Erik Larsson  - Concerto for saxophone and Orchestra, Karol Szymanowski - Etude b –flat minor Op. 4 No. 3, Maciej Małecki – Elegy ,Jaromir Gajewski - Duo, Pedro Iturrralde - Pequena Czarda. 
  5. Nanning Chiny 2014, Dariusz Samól, recital, Ewa Ruszała fortepian, Nanning, Chiny, ASEAN Festival - Georg Friedrich Haendel - Air Varie, Ignacy Jan Paderewski - Melodia, Lars-Erik Larsson  - Concerto for saxophone and Orchestra, Karol Szymanowski - Etude b –flat minor Op. 4 No. 3, Maciej Małecki – Elegy, Jaromir Gajewski - Duo, Pedro Iturrralde - Pequena Czarda. 
  6. Guangzhou Chiny 2015, Dariusz Samól, Xinghai University, Guangzhou, Chiny- Jules Demmerseman - Fantazja, Pedro Iturralde - Suite Hellenique, Maciej Małecki - Elegia, Wang/Terzer - Miao Ridges in the Morning. 
  7. Zhongqing Chiny 2015, Dariusz Samól, Zhaoqing, Guangzhou, Chiny- Jules Demmerseman - Fantazja, Pedro Iturralde - Suite Hellenique, Maciej Małecki - Elegia, Wang/Terzer - Miao Ridges in the Morning. 
  8. Pekin 2015 Dariusz Samól, Pekin, Chiny, recital Inventia Trio i ArtSax Duo(Ewar Ruszała fortepian, Elzbieta Wolenska flet - Grażyna Pstrokońska - Nawratil – Bartokiana, 2015 (World Premiere), Zhong Juncheng – Language of the Wind, 2014 (World Premiere), Robert Muczynski – Sonata for saxophone and piano, 2009, Marilyn Shrude – Notturno: In Memoriam Toru Takemitsu, Russel Peterson – Trio no. 1, Carl Anton Wirth – Jephta for sopran, alto saxophones and piano (wer. Fl-sx-piano), Pedro Iturralde – Pequena Czarda). 
  9. Liuzhou Chiny 2015, Dariusz Samól, Liuzhou, Chiny, recital Inventia Trio i ArtSax Duo(Ewar Ruszała fortpian, Elzbieta Wolenska flet, Grażyna Pstrokońska – Nawratil – Bartokiana, 2015 (World Premiere), Zhong Juncheng – Language of the Wind, 2014 (World Premiere), Robert Muczyński – Sonata for saxophone and piano, 2009, Marilyn Shrude – Notturno: In Memoriam Toru Takemitsu, Russel Peterson – Trio no. 1. 
  10. Ningbo Chiny 2015, Dariusz Samól, Ningbo, Chiny, recital Inventia Trio i ArtSax Duo(Ewar Ruszała fortpian, Elzbieta Wolenska flet - Grażyna Pstrokońska - Nawratil – Bartokiana, 2015 (World Premiere), Zhong Juncheng – Language of the Wind, 2014 (World Premiere), Robert Muczyński – Sonata for saxophone and piano, 2009, Marilyn Shrude – Notturno: In Memoriam Toru Takemitsu, Russel Peterson – Trio no. 1. 
  11. Nanning Chiny 2015, Dariusz Samól, Nanning, Chiny, recital Inventia Trio i ArtSax Duo(Ewar Ruszała fortpian, Elzbieta Wolenska flet - Grażyna Pstrokońska - Nawratil – Bartokiana, 2015 (World Premiere), Zhong Juncheng – Language of the Wind, 2014 (World Premiere), Robert Muczyński – Sonata for saxophone and piano, 2009, Marilyn Shrude – Notturno: In Memoriam Toru Takemitsu, Russel Peterson – Trio no. 1. 
  12. Zhaoqing Chiny 2015, Dariusz Samól, Zhaoqing, Chiny, recital Inventia Trio i ArtSax Duo(Ewa Ruszała fortpian, Elzbieta Wolenska flet - Grażyna Pstrokońska - Nawratil – Bartokiana, 2015 (World Premiere), Zhong Juncheng – Language of the Wind, 2014 (World Premiere), Robert Muczyński – Sonata for saxophone and piano, 2009, Marilyn Shrude – Notturno: In Memoriam Toru Takemitsu, Russel Peterson – Trio no. 1. 
  13. Szczecin 2016, Dariusz Samól saksofon, Ewa Ruszała fortepian, Szczecin, I Polski Kongres Saksofonowy, Krzysztof Meyer - Metamorfozy, Henryk Wieniawski - Legenda op. 17. 
  14. Szczecin 2016, Dariusz Samól, Szczecin,  X Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy - Andreas van Zoelen – Broken Memories (Prawykonanie Światowe), Georg Bizet – Suite nr 1 Arliesienne, Prelude (autorskie opracowanie na septet saksofonowy - prawykonanie), Isaak Albeniz – Suita Hiszpańska, Asturias (autorskie opracowanie na septet saksofonowy - prawykonanie), Tradycyjny utwór Chiński – Fishermann at Dusk (autorskie opracowanie Dariusz Samol i Luman Huang adaptacji na saksofon i guzheng - prawykonanie), Edward Elgar – Serenade op. 20, arr. na zespół sx John Worley, Skład septetu sx: Valentina Renesto (Włochy), Julita Przybylska, Artur Motyka, Agnieszka Jutkiewicz, Łukasz Wójcicki, Jadwiga Leśniak, Mirosław Jędrzejewski . 
  15. Bowling Green USA 2016, Dariusz Samól saksofon, Jeff Machur – fortepian, Bowling Green, USA, recital, - Maciej Małecki – Elegia na saksofon altowy solo, Marek Jasiński – Meditation, Fryderyk Chopin – Nocturn Es-dur, Otmar Macha – Plac Saxofonu, Robert Muczynski – Sonata na saksofon i fortepian, Jules Demersseman – Fantaisie sur un theme original, Ivan Markovich - Complaine et danse. 
  16. Ithaca USA 2016, Dariusz Samól saksofon, Diane Birr – fortepian,Ithaca, USA, - Maciej Małecki – Elegia na saksofon altowy solo, Marek Jasiński – Meditation, Fryderyk Chopin – Nocturn Es-dur, Otmar Macha – Plac Saxofonu, Pedro Iturralde – Suite Hellenique, Jules Demersseman – Fantaisie sur un theme original, Ivan Markovich - Complaine et danse. 
  17. Missisippi USA 2016, Dariusz Samól saksofon, Kim Joohae – fortepian, Marcus Ballard – saksofon sopranowy (gościnnie), Marsh Auditorium, University of Southern Mississippi, USA 
     - Maciej Małecki – Elegia na saksofon altowy solo, Carl A. Wirth – Jephtah,   Jaromir Gajewski – Duo,  Marek Jasiński – Meditation, Fryderyk Chopin – Nocturn Es-dur, Otmat Macha – Plac Saxofonu,  Jules Demersseman – Fantaisie sur un theme original, Ivan Markovich - Complaine et danse. 
  18. Nanning Chiny 2017, Dariusz Samól, Nanning, Chiny, ASEAN Festival - Zhong Juncheng – Chen II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano, He He - Bitter gourd of white jade (Prawykonanie Światowe), Ignacy J. Paderewski –Melody op. 16 for violin and piano(arr. D. Samol),Karol Szymanowski – Etude b flat-minor op. 4, no. 3 (arr. D. Samol/E. Ruszała), Jaromir Gajewski (1960) – Duo for alto saxophone and piano, Carl A. Wirth – Jephtah, John C. Worley – Sonata for alto saxophone  and piano. 
  19. Zhonshan Chiny 2017, Dariusz Samól, Zhonshan, Chiny - Zhong Juncheng – Chen II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano, Ignacy J. Paderewski – Melody op. 16 for violin and piano(arr. D. Samol),Karol Szymanowski – Etude b flat-minor op. 4, no. 3 (arr. D. Samol/E. Ruszała), Jaromir Gajewski – Duo for alto saxophone and piano, Carl A. Wirth – Jephtah, John C. Worley – Sonata for alto saxophone  and piano. 
  20. Dinghu Chiny 2017 Dariusz Samól, Dinghu, Chiny - Zhong Juncheng – Chen II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano, Ignacy J. Paderewski – Melody op. 16 for violin and piano(arr. D. Samol), Karol Szymanowski – Etude b flat-minor op. 4, no. 3 (arr. D. Samol/E. Ruszala), Jaromir Gajewski – Duo for alto saxophone and piano, Carl A. Wirth – Jephtah, John C. Worley – Sonata for alto saxophone  and piano. 
  21. Szczecin, 2017, Dariusz Samól Dariusz Samól-saksofon, Ewa Ruszała - fortepian,, Valentina Renesto - saksofon sopranowy, Bu Hui-pipa, Wu Qi-guzheng Sala Kameralna Filharmonii SzczecińskiejZhong Juncheng – Chen II for soprano and alto saxophones, pipa, guzheng and piano (Prawykonanie Europejskie), He He - Bitter gourd of white jade (Prawykonanie Europejskie), Carl A. Wirth – Jephtah, John C. Worley – Sonata; 
  22. Florencja, Włochy 2017, Dariusz Samól-saksofon, Giuseppe Bruno-fortepian,, Valentina Renesto-saksofon sopranowy, European School of Economics, Carl A. Wirth - Jephtah, John Worley – Sonata. 
  23. Warszawa 2018, Dariusz Samól, solista, Dariusz Samól solista, dyrygent, Johna Sampen solista, Impression, UMFCH w Warszawie, II Polski Kongres Saksofonowy, Marilyn Shrude, Evolution V. 
  24. Krasnojarsk ((Rosja)  2018 Wojciech Kołaczyk, Sala Organowa, XVII Międzynarodowy Festiwal Kameralno-orkiestrowy, Azja-Syberia-Europa, program: O. Respighi - Ancient Danses Suite №1, J. Turina - Oracion del Torero, P. Glass - Quartet №2 «Company» F. Mendelssohn - Quartet №6 op. 80 in F minor, Emanuel Salvador (violin, Portuguese) Aleksandra Abramowicz (violin, Poland - gościnnie) Wojciech Kołaczyk (viola, Poland) Robert Dacko (cello, Poland - gościnnie). 
  25. Poznań 2018, Międzyuczelniany Koncert Akordeonowy, Aula Nova, Marek Stawniak. 
  26. Bolesławiec 2018, Tomasz Tomaszewski, Koncert z cyklu LUX SILESIA Dyrektor  Artystycznym  polsko -niemieckiego projektu w Bazylice w Bolesławcu z  Orkiestra Kameralną Leopoldinum- Solista/ Dyrygent. 
  27. Górlitz (Niemcy) 2018 –Tomasz Tomaszewski, Koncert kameralny w Statthalle. Wrocław 2018–Tomasz Tomaszewski, Koncert we Wrocławiu w Kościele Św. Ducha z Orkiestra Kameralną Leopoldinum  - Solista / Dyrygent.
  28. Berlin 2018 - Tomasz Tomaszewski, Koncert w Deutsche Oper  na AIDS Gala z moja „Salon Orchester „  Solista / Dyrygent. 
  29. Klein Machnow (Niemcy) 2018 –Tomasz Tomaszewski, Koncert z Orkiestra Kameralną  Arcis 
    w Klein Machnow koło Berlina – Dyrygent. 
  30. Gdynia 2018 - Tomasz Tomaszewski, Koncert z Gdańską Akademicką Orkiestra Kameralna, Dyrygent i Solista. W programie z Muzyka Polska m.in. prawykonanie utworu kompozytora Gdańskiego Kamila Cieślika pt. „ 6348” na dwoje skrzypiec i smyczki - Solista/ Dyrygent. 
  31. Goerlitz (Niemcy) 2018 –Tomasz Tomaszewski,  Koncert z cyklu LUX SILESIA) w Goerlitz / Niemcy z Orkiestrą Kameralna Leopoldinum / Solista/ Dyrygent. 
  32. Szczecin 2018 Dawid Pajdzik. Radio Szczecin Studio S – 1. Przygotowanie aranżacji 
    na Orkiestrę kameralną ośmiu pieśni różnych kompozytorów do słów A. Mickiewicza. 
  33. Koncert z cyklu "Radio Szczecin dla Niepodległej". Wystąpili: Joanna Tylkowska-Drożdż wraz 
    z zespołem West Side Sinfonietta - złożonym z muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. 
  34. Wrocław, 2018 Dawid Pajdzik, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im K. Lipińskiego. Wykonanie Kompozycji Dawid Pajdzik- „Koncert na altówkę, ,klarnet  i smyczki” w ramach Festiwalu „Clarimania” . Uroczysta inauguracja festiwalu z udziałem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, Adam Eljasiński klarnet, Aleksandra Demowska - Madejska- altówka, J. J. Bokun - dyrygent , Dawid Pajdzik – kompozytor. 
  35. Poznań,.2018   Piotr Pożakowski, Sala Prezydencka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Koncert 
    w ramach cyklu "Rozmowy o kameralistyce wokalnej", wykonawcy: Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran, Piotr Pożakowski – waltornia, Bożena Szull - Talar – fortepian. 
  36. Sopot, .2018 Piotr Pożakowski, Dworek Sierakowskich Koncert z cyklu Czwartkowe Wieczory Muzycznewykonawcy: Piotr Pożakowski - waltornia, Carlos Roberto Peña Montpozoya - harfa, Karolina Szweda – fortepian. 
  37. Duszniki- Zdrój, 2018, Piotr Pożakowski, Dworek Chopina, Koncert Pieśni Koncertowe Romantyzmuwykonawcy: Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran, Piotr Pożakowski – waltornia, Bożena Szull - Talar – fortepian