WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2018-03-11

Kajetana i Róża Pustelniak nagrodzone w 5 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Zespołów Kameralnych w Canneto Sull'Oglio


Kajetana i Róża Pustelniak, skrzypaczki uczące się u dra hab. Mariusza Dereweckiego, prof. nadzw. w dniach 2-4 marca 2018 roku wzięły udział w 5 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Zespołów Kameralnych w Canneto Sull'Oglio na północy Włoch. Jury doceniło zarówno dobór repertuaru jak precyzję wykonania i nasze skrzypaczki otrzymały II nagrodę.

 

Konkurs należy do prestiżowych wydarzeń muzycznych w całej Europie. Udział w tej imprezie jest niezwykle ważnym etapem dla każdego młodego muzyka, otwierającym drogę do kariery w wielu znaczących zespołach kameralnych. Festiwal jest jednym z najbardziej wyjątkowych i renomowanych konkursów we Włoszech. Cieszy się ogromną popularnością i odznacza wysokimi wymaganiami merytoryczno-technicznymi. Jest otwarty również dla muzyków wszelkiej narodowości w kategoriach: śpiew klasyczny, instrument solowy, zespoły muzyczne. Organizowany jest w celu odkrycia i podniesienia znaczenia młodych muzyków mogących zaprezentować swój talent, sztukę i inspirację stwarzając jednocześnie możliwość wymiany międzynarodowej kultury, którą promuje każdy uczestnik. Zgodnie z regulaminem muzycy prezentują wybrany program dowolny o czasie do 20 minut, a ocenia ich międzynarodowe jury złożone z najwybitniejszych artystów, muzyków, pedagogów.

 

Kajetana i Róża Pustelniak, które oprócz pracy solowej, tworzą także duet skrzypcowy (również pod okiem profesora Mariusza Dereweckiego), tak mówią o swojej artystycznej drodze: „Już od dziecka wspólne granie doprowadziło nas do bardzo dobrego poziomu i wielkiej wspólnej pasji. Precyzja, wyobraźnia i kunszt muzyczny pozwala nam ciągle dążyć do rozwijania talentu.”

 

Pozostałe sukcesy sióstr:

1. III miejsce w kat. zespoły kameralne na konkursie Miniatura 2017 (Szczecin, kwiecień 2017)
 
2. XXVII Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Muzyków w Barletta (Włochy) kwiecień 2017:
zespół duet skrzypcowy - I miejsce,
solo Kajetana Pustelniak - II miejsce.
 
2. IX Konkurs Muzyczny w Filadelfia (Włochy) maj 2017: 
zespół duet skrzypcowy - I miejsce, 
solo Kajetana Pustelniak - III miejsce.
 
3. III Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk, lipiec 2017 - III miejsce
 
4. Wyróżnienie w kat. zespoły kameralne na konkursie Miniatura 2018 (Szczecin kwiecień 2018).

 

Gratulujemy!