WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2017-11-03

Klarnet Wczoraj i Dziś

22-24 listopada 20017 r. 
Klarnet Wczoraj i Dziś. Międzynarodowe Seminarium Praktyków i Teoretyków.
 
Sztuka klarnetowa wczoraj i dziś. Spotkanie klarnecistów, pasjonatów instrumentu oraz melomanów.
W dniach 22-24 listopada b.r. zapraszamy do Akademii Sztuki i Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, gdzie spotka się sztuka i nauka.
Organizatorami przedsięwzięcia są Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Katedra Teorii Muzyki Akademii im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Motywem przewodnim wykładów, dyskusji i koncertów będzie ukazanie klarnetu w perspektywie historycznej i współczesnej. Oznacza to, że przedmiotem refleksji teoretyków, ale i obiektem zainteresowań artystów będzie repertuar klarnetowy z XVIII wieku, ale i np. nowoczesne techniki gry. W repertuarze koncertowym znajdą się utwory klasyczne z XVIII i XIX wieku oraz współczesne kompozycje z klarnetem w roli głównej (prapremiery!). Podczas seminarium „Klarnet wczoraj i dziś” naukowcy i klarneciści z całej Polski oraz z ośrodków zagranicznych (Hiszpania, Kanada, Francja) przedstawią efekty swoich najnowszych badań oraz zaprezentują kunszt wykonawczy podczas koncertów.
W przekonaniu organizatorów spotkanie teorii i praktyki jest kluczowe dla rozwoju dyscypliny klarnetowej, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę słynną sentencję, iż „Sine scientia ars nihil est” (Sztuka bez nauki byłaby niczym, autor, prawd.: Jean Mignot). 
 
 Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego
http://wzp.pl/

PLIKI DO POBRANIA