WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2018-10-25

Przed konkursem im. Jana Rakowskiego

4 listopada 2018 | niedziela | godzina 15.00 | Pałac w Przelewicach | Przelewice 17

W listopadzie w Poznaniu odbędzie się X edycja Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego. Przed tym konkursem wykonawcy grają koncerty w różnych miejscach, by jak najlepiej przygotować się do muzycznej rywalizacji.

W cyklu Niedzielne Koncerty Pałacowe / Ogród Kultury usłyszymy:

Miłosza Wielińskigo – altówka i Justynę Jakubowską- fortepian

 

Program koncertu:

1. Max Reger- I i II cz. z I Suity g-moll op.131d

2. Bartolomeo Campagnoli- Kaprys nr 17

3. Franz Anton Hoffmeister- Koncert D- dur cz.1

4. Franz Schubert- Sonata a-moll Arpeggione cz

 

 

Przygotowanie: 

prof. dr hab. Wojciech Kołaczyk, Wydział Instrumentalny Akademii Sztuki w Szczecinie

 

Do udziału w koncercie uprawnia bilet wstępu do Ogrodu Dendrologicznego.

 

 

Organizator: 

Ogród Kultury w Przelewicach

Telefon: 607 592344 

Strona: ok.przelewice.pl

 

Miłosz Wieliński

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w ZSM nr 1 w Rzeszowie. Po ukończeniu szkoły muzycznej zaczął studia w roku 2010 w klasie skrzypiec ad. dr Jakuba Jakowicza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2015 roku dostał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Podkarpacka, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna. Występował jako solista
z Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Podkarpacką, Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2017 roku jest koncertmistrzem Filharmonii Gorzowskiej. Zaczął w tym roku studia magisterskie w klasie altówki Dawida Pajdzika w Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Justyna Jakubowska

Doktorantka na wydziale instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych kursach i warsztatach muzycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Pianistka brała udział w wielu muzycznych festiwalach, koncertach i konkursach w kraju i za granicą. Koncertowała jako solistka i kameralistka m. in. we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.
Jest laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie oraz drugiego miejsca na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie "Anemos" w Rzymie.