WYDZIAŁ MALARSTWA I NOWYCH MEDIÓW
zamknij
2016-09-01

Alicja Pilarczyk

Alicja Pilarczyk (1984) jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu (filia w Szczecinie), Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Sztuki w Bernie oraz Akademii Muzycznej i Sztuk Performatywnych we Franfurcie nad Menem. Pracowała pod okiem takich profesorów jak Henryk Tritt, Tadeusz Gadzina czy Bartłomiej Nizioł. Duży wpływ na jej rozwój mieli Patrick Jüdt, Hae Sun Kang, Giorgios Panagiotidis, Jagdish Mistry, Melise Mellinger czy Graeme Jennings.

Od wielu lat jej zainteresowania skupiają się na muzyce kameralnej i muzyce współczesnej. W październiku 2015 ukończyła stypendium International Ensemble Modern Academy (IEMA) we Frankfurcie. Jako kameralistka występowała na festiwalach takich jak Festival Kurtaga (Bern), Lucern Festival, Allegro Vivo (Horn, Austria), ManiFest (Paryż), Gaudeamus Musikweek (Utrecht), Acht Brücken (Kolonia), Kursy Muzyki Nowej w Darmstadt czy Warszawska Jesień. Ponadto występowała jako solistka z Lugano Chamber Orchestra, jako koncertmistrz z Interlaken Orchesterverein i Junge Symphonie Orchester Konservatorium Bern. Współpracuje z inżynierem dźwięku Laurą Endres wykonując muzykę na skrzypce i live electronics, m.in. Pierra Bouleza.

Jest asystentką w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej i Muzyki Eksperymentalnej w Akademii Sztuki w Szczecinie, członkiem PlAtform Ensemble oraz występuje z Baltic Neopolis Orchestra.