WYDZIAŁ MALARSTWA I NOWYCH MEDIÓW
zamknij
2019-03-08

Te dźwigozaury narodziły się w Centrum Przemysłów Kreatywnych

Od 6 marca w sprzedaży są podpórki do książek – kolorowe dźwigozaury znad Odry, produkt Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, który powstał przy współpracy ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie, Laboratorium Realizacji Centrum Przemysłów Kreatywnych oraz firmą Stempel Service.

Zabytkowe dźwigi strzegą szczecińskiego portu już od kilkudziesięciu lat, stanowiąc charakterystyczny akcent dla nadodrzańskiego krajobrazu. Stado stalowych dźwigozaurów - jak śpiewała Katarzyna Nosowska - stało się także bohaterem zbiorowym piosenki „Stoczniowe ZOO" z płyty „I żyli długo i w Szczecinie" wydanej przez Filharmonię.

Ich nietypowa forma, przywodząca na myśl prehistoryczne stwory, zainspirowała też Magdalenę Nadarzyńską, studentkę Akademii Sztuki w Szczecinie (Wydział Malarstwa i Nowych Mediów, kierunek: wzornictwo). Tak powstał dźwigozaur – podpórka do książek zupełnie nowy upominek, który można nabyć w kasie oraz sklepie Filharmonii.Kolorowe dźwigozaury nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowy i bardzo szczeciński charakter, a jednocześnie będą dzielnie strzegły domowych biblioteczek.

 

Gratulacje dla zespołu CPK, który był zaangażowany w ten projekt!