WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2016-04-09

dr Marta Dziomdziora

Urodzona w 1983 roku, w Łodzi.

W 2015 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuki piękne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Grafika oraz Ochrona Dóbr Kultury). W 2013 odbyła staż naukowo-dydaktyczny w Telemark University College Faculty of Arts, Design and Traditional Arts w Notodden w Norwegii. W 2004 studia w Saimaa University of Applied Sciences na wydziale Visual Arts w Finlandii.

Autorka sześciu wystaw indywidualnych, m.in. w Toruniu i Bydgoszczy. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych za granicą i w kraju, m.in. w Kanadzie, Bułgarii, Chorwacji, Belgii, Serbii, Finlandii, na Węgrzech, a także w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Ostrowie Wielkopolskim, Kielcach, Katowicach, Białymstoku.

Wyróżniona w konkursie POLYGONUM 3 - Wystawa Sztuki Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2013 roku. W roku 2011 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Torunia. Laureatka Stypendium Kulturalnego Miasta Torunia. Przez wiele lat związana z Fundacją Tumult, organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Pracowała przy produkcji filmu Agnieszki Holland W ciemności.

Obecnie asystent w Pracowni Grafiki Cyfrowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.