WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2017-07-17

Roller Poster w Alei Kwiatowej!

Trzeci Międzynarodowy Przegląd Plakatu Autorskiego Roller Poster 2017
 

Roller Poster startuje już 17 lipca w Szczecinie!

Jego pierwszą odsłoną będzie plenerowa wystawa na Alei Kwiatowej. Prezentować będzie wybrane plakaty autorskie polskich i zagranicznych twórców, nadesłane na tegoroczną edycję. To jedyna wystawa tego typu twórczości w kraju.

Projekt Roller Poster narodził się w Szczecinie. Jego organizatorem jest Wirtualna Galeria Roller Poster działająca przy Katedrze Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych w szczecińskiej Akademii Sztuki.

Szczecińska inicjatywa ukazuje różne oblicza plakatu oraz najnowsze trendy w designie. Jej wyróżnikiem jest prezentacja prac wykonanych z własnej inicjatywy, bez komercyjnego zlecenia, czyli tzw. „self-edition”. Poza Szczecinem Roller Poster prezentowany był już m.in. na Łódź Design Festival, w Tibilisi w Gruzji czy na Zakynthos w Grecji.

Wystawa w Alei Kwiatowej ukaże prace tak znamienitych twórców, jak Lex Drewinski i Leszek Żebrowski, oraz prace międzynarodowych twórców m.in. Chin, Meksyku czy Ekwadoru.

Tegoroczna edycja Roller Poster dofinansowana została m.in. ze środków Miasta Szczecin. Partnerem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Kurator dr Justyna Machnicka

Wystawę na Alei Kwiatowej będzie można oglądać od 17 lipca do 18 sierpnia. Bieżące informacje z przeglądu publikowane będą na stronach rollerposter.pl, saa.pl i facebook.com/polskiplakat.