WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2017-10-05

Studenci Wydziału Sztuk Wizualnych na Virtual Garden project.

Rzeczywistość do niedawna istniała w naszej świadomości jedynie w wymiarze analogowym VR - rzeczywistość wirtualna stała się już codziennością, rzeczywistością równoległą, o którą można zapytać słowami Freddy Mercury'ego „Is this a real life or it's just phantasy”. PGA dają nam jednoznaczną odpowiedź. Gry stają się oknem do świata cyfrowego, równie realnego co świat analogowy, budząc emocje, doświadczenia, rzucając nowe światło odczucie tożsamości, integralności, na percepcję cielesności i fizyczności, pojęcie czasu i przestrzeni

Mediations - to dialog, za każdym razem wyzwanie i pytanie o inny wątek istnienia.

Mediations Biennale podejmuje dialog z PGA, masową publicznością, konfrontuje sztukę z masowym medium jakim są gry, stawiając sobie pytanie o sens i misję sztuki z dala od muzeów, galerii, w innej rzeczywistości. To szkic i doświadczenie poprzedzające zwrot w strategii biennale jakim ma być 6 Mediations Biennale w 2018 roku w Poznaniu.

W projekcie udział biorą artyści z Korei, Taiwanu, Izraela, Serbii i Polski oraz studenci z Wydziału Animacji UAP w Poznaniu, Wydziału Sztuk Wizualnych AS w Szczecinie, Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie, by zainicjować dialog dotyczący rzeczywistości wirtualnej, sztucznej inteligencji. Przyszłość nadchodzi niezależnie od nas i staje się faktem.

Tomasz Wendland

 

 

Studenci Akademii Sztuki w Szczecinie z Wydziału Sztuk Wizualnych:


Kacper Tęcza,

Adrian Taraskiewicz,

Mateusz Wojciechowski,

Kamila Dereń,

Katarzyna Czarnogrecka,

Karolina Dębowska,

Aleksandra Korzeniowska,

Joanna Roguszczak,              

Natalia Pająk,

Ewelina Maksimiuk.

 

Więcej info na stronie Organizatora.