WYDZIAŁ EDUKACJI MUZYCZNEJ
zamknij
2019-05-06

Udany Koncert Pasyjny w Blumenhagen – relacja

Na zaproszenie Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. oraz Parafii Kirchengemeinde Strasburg 12 kweitnia br. w średniowiecznym Kościele w Blumenhagen pochodzącym z II połowy XIII wieku wystąpili studenci Szczecińskiej Akademii Sztuki: Aleksandra Wojtachnia – mezzosopran, Eliza Nowakowska – Sopran, Michał Landowski – fortepian, studentka klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Wiktoria Święciochowska oraz absolwentka Londyńskiej Guildhall School of Music and Drama Friederike Bieber – sopran.

W programie Koncertu Pasyjnego znalazły się arie z mszy, oratoriów i kantat m.in. Bacha, Haydna, Francka, Pergolesiego, które wprowadziły publiczność w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Gości powitał z ramienia Kościoła w Blumenhagen pastor Manfred Hojczyk, a z ramienia Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. zastępca przewodniczącej, była burmistrz Miasta Ueckermünde, Heidi Michaelis.

Dzięki interesującym interpretacjom szybko upłynęło niemal 80 minut wspaniałej muzyki, co słuchacze nagrodzili serdecznymi brawami.

Podczas wręczania kwiatów prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska, która przygotowała studentki do występu i była koordynatorem wydarzenia, podziękowała publiczności za gorące przyjęcie i przedstawiła ponownie na finałowych ukłonach artystów wieczoru.

Gratulujemy!

 

Fot. Frank Bieber