WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2018-10-23

dr Anna Paras

adiunkt na Wydziale Instrumentalnym

Katedra Fortepianu

Akademii Sztuki w Szczecinie

specjalizacja: pianistka, kameralistka, pedagog

Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach uzyskując dyplom w klasie fortepianu prof. dra hab. Józefa Stompla oraz w klasie kameralistyki prof. dr hab. Teresy Baczewskiej. W okresie studiów uczestniczyła w licznych koncertach, festiwalach i warsztatach prowadzonych między innymi przez prof. A. Jasińskiego, B. Hesse- Bukowską, A. Orłowieckiego.

W latach 2001-2007 była wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracując głównie z katedrą instrumentów smyczkowych. W tym okresie brała udział w konkursach, koncertach i festiwalach instrumentalnych, otrzymując wiele wyróżnień dla pianisty kameralisty.

W ramach swojej działalności artystycznej w 2006 roku wraz z Beatą Warykiewicz- Siwy nagrała płytę z sonatami G. Enescu oraz E. Elgara.

W 2007 roku przeprowadziła się do Szczecina i rozpoczęła pracę w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, a następnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jednocześnie podjęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie, prowadząc klasę kameralistyki i fortepianu, uzyskując wraz z uczniami liczne nagrody na konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

W ramach swojej działalności koncertowej miała okazję współpracować ze znakomitymi instrumentalistami między innymi prof. Janem Staniendą, Jackiem Muzykiem i Igorem Cecocho oraz solistami Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Owocem tej współpracy jest częsty udział w koncertach kameralnych w sali filharmonii szczecińskiej.

W 2016 roku wraz z Pawłem Maślanką-koncertmistrzem Filharmonii w Szczecinie dokonała nagrania sonat W. Żeleńskiego i A. Rutkowskiego, natomiast w roku 2017 z altowiolistką Magdaleną Micke - sonat Rebecci Clarke i Arnolda Baxa.