WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2019-05-30

dr Magda Morus- Fijałkowska

dr Magda Morus- Fijałkowska

specjalność- flet 

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie st. wykł. Elżbiety Symonowicz- Czapor (2001). Stypendystka programu Erasmus (2000/2001), studia w Konserwatorium Muzycznym w Turku (Finlandia) w klasie fletu prof. Hannu Lehtinena.

Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Petera Lukasa Grafa, Mirjam Nastasi, Bernarda Goldberga, Jerzego Mrozika, Antoniego Wierzbińskiego, Roberta Dicka, Furugh Karimi- Djafar- Zadeh. Stypendystka Burmistrza Miasta Kwidzyna w roku 1996.

            

W latach 2001- 2004 pierwsza flecistka orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. Od roku 2002 pedagog klasy fletu, a od roku 2015 kierownik sekcji instrumentów dętych i perkusji w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie. 

Współpracuje z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej (od 2002 roku), występuje jako kameralistka między innymi z European Flute Ensemble, Polskim Trio Fletowym.  Nagrała płyty CD z muzyką kameralną przeznaczoną na orkiestrę fletową: Konrad Øhrn- The Flute Music, Fletowe impresje.

Wraz z Ewą Murawską i Eweliną Agatą Zawiślak tworzy Polskie Trio Fletowe, z którym dokonała licznych prawykonań w kraju i za granicą.

 

W roku 2018 otrzymała nagrodę indywidualną przyznaną przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za Szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.  Jest zapraszana jako juror konkursów muzycznych, przesłuchań CEA, a także wykładowca warsztatów fletowych.

 

Inicjatorka, organizatorka oraz dyrektor artystyczny Sympozjum Fletowego w Koszalinie, którego gośćmi byli m.in. Jørn Eivind Schau (Norwegia), Patrick Gallois (Francja), Ewa Murawska (Polska), Gudrun Birgisdottir (Islandia).   

 

W roku 2018 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni- Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.