WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY
zamknij
2016-01-30

Rafał Krzanowski

Od 1998 roku współpracuje z Filharmonią Szczecińską, Operą na Zamku, Orkiestrą Academia. Uczestniczy w projektach Teatru Współczesnego, Zamku Książąt Pomorskich, Baltic Neopolis Orchestra, Festiwalu Muzyki Kameralnej Artelier oraz współpracuje z polskim duetem perkusyjnym Hob-Beats. Od 2004 roku współtworzy zespół Sambal. Członek międzynarodowej grupy Bloco X. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech (m.in. Festiwal CrossDrumming, Bremer Karneval, Festiwal Kody, Sziget Festiwal). Inicjator festiwalu Bom dia Samba 2011 przy Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoje doświadczenie przekazuje organizując liczne warsztaty batucadowe w Polsce. Tworzy szczecińskie Bloco Pomerania. Pedagog w muzycznych szkołach podstawowych. Propagator sztuki perkusyjnej w różnej jej odsłonach. Z  profesorem AS drem hab. Jorge Valcarcel Gregorio rozwija ideę perkusyjnej muzyki kameralnej w akademickim zespole PercusionistAS.

Od 2006 do 2010 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w klasie perkusji w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. A od roku 2010 asystent w Akademii Sztuki.

Kursy mistrzowskie w Żaganiu, Berlinie, Kolonii, Rio de Janeiro pod okiem takich sław jak J. Beck, R. Flores, K. Szymanowski, S. Raiz, S. Krakowski. 

Studia ukończył w klasie perkusji prof. Jorge Luisa Valcarcela Gregoria w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. W 2006 roku Dyplom (perkusja - pedagogika instrumentalna) z wyróżnieniem i nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W 2004 i 2005 roku laureat I nagrody w Akademickim konkursie Miniatury.