WYDZIAŁ MALARSTWA I NOWYCH MEDIÓW
zamknij
2019-07-18

Kolejny sukces Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów!

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów wygrał grant na badania naukowe z Komisji Europejskiej w ramach Horyzontu2020, Marie Sklodowska-Curie Actions, Research and Innovation Staff Exchange (MSCA-RISE, H2020) w ramach projektu: Transcultural Perspectives in Art and Art Education - TPAAE.
 
Konsorcjum składające się z: Akademii Sztuki w Szczecinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Uniwersytetu w Macerata (Włochy), Uniwersytetu Pwani (Kilifi, Kenia), Uniwersytetu Kenyatta (Nairobo, Kenia) i Beneath the Baobabs, Distant Relatives Events Ltd. (Kenia) w latach 2020-2023 będzie zajmowało się badaniem i wspieraniem sztuki i edukacji artystycznej w Kenii oraz w Polsce i we Włoszech w dialogu międzykulturowym. Głównymi efektami projektu będą: stworzenie i rozwój edukacji artystycznej na Uniwersytecie Pwani na poziomie Diploma i Bachelor, stworzenie i rozwój polsko-kenijskiego festiwalu artystycznego "Duety", prezentacje pofestiwalowe w Muzeum Narodowym w Szczecinie a także pogłębione studia nad tradycyjną i współczesną sztuką w Kenii.
 
Projekt TPAAE jest dodatkowym efektem projektu TICASS (Technologies of Imaging in Communication, Art and Social Sciences, nr umowy grantowej: 734602) prowadzonego od 2017 roku przez Wydział Malarstwa i Nowych Mediów. Wynikł on z badań i dyskusji prowadzonych w w Kenii w roku 2018.
 
Obecnie przygotowywana jest umowa grantowa nr 872718 z Komisją Europejską na kwotę 841 800 euro dla całego konsorcjum.
 
Koordynatorka projektu: Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz
Dyrektorzy artystyczni festiwalu: Zorka Wollny, Łukasz Jastrubczak, Castro