WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2016-02-02

dr hab. Ewa Czerwińska-Romanowska

profesor  nadzwyczajny 

Kierownik Pracowni Wklęsłodruku i Druku Cyfrowego

dziedzina: sztuki plastyczne, dyscyplina: sztuki piękne, grafika

 

Dyplom, magistra sztuki uzyskała w Akademii  Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa  Grafiki  i Rzeźby w 1997 roku. Kwalifikację I stopnia uzyskała w 2002 roku w dziedzinie sztuk plastycznych (dyscyplina: sztuki piękne) na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.  

W 2013 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplina: sztuki piękne na Wydziale Grafiki i Malarstwa  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 

Od roku akademickiego 2013/14 jest profesorem nadzwyczajnym w Akademii Sztuki w Szczecinie.  

 

Autorka eksperymentalnych cykli graficznych, malarskich,  instalacji, obiektów i realizacji cyfrowych - prezentacje internetowe, liczne wystawy indywidualne oraz  zbiorowe w Polsce i zagranicą.  W latach 1997-2013 powstały cykle:  Augustenstrasse, Przemarsz aniołów przez Augustenstrasse, Droga Krzyżowa, Adam i Ewa, Miasto, Przebieralnia, Cementownia, Strachy na Wróble, Rozmowy o piekle i niebie, Krajobraz metafizyczny, Wildpark. Autorka projektu Kontra forma - otwartych pracowni,  wcześniej  w  Bawarii, obecnie w Szczecinie, skierowanych na prezentację sztuki najnowszej generacji. Współpraca ze środowiskami artystycznymi w Niemczech zapoczątkowana plenerem artystyczno – naukowym Śladami W. Kandinskyego, Stowarzyszenia Neue Künstler Vereinigung i Blaue Reiter. Partnerzy: Kunstverein  Murnau e. V. Niemcy, ASP Monachium, 2011r. Organizacja wystaw prac studentów m. in. w Niemczech, projekt i realizacja akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej – Struktury Szczecina 2013, współorganizacja Międzynarodowego Europejskiego Biennale Plakatu - Youth In Europe. Od 2008 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków - udział w jubileuszowej wystawie ZPAP  - Obecność, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin, 2011/12 oraz Ambasadorowie Sztuki, Warszawa, 2013. Do 2008 r. członek Künstler Vereinigung Murnau. Promotor i recenzent licznych prac licencjackich, magisterskich i pracy doktorskiej. Członek Komisji Egzaminacyjnych i Komisji Rekrutacyjnych – AS w Szczecinie,  Komisji ds. Stypendiów Artystycznych – Urząd Miasta Szczecin.

PLIKI DO POBRANIA