WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2016-03-16

dr hab. Ireneusz Kuriata

Urodzony 2.10.1973 roku w Bielawie. Grafik, wykładowca. Zajmuje się projektowaniem graficznym w dziedzinie plakatu, form wydawniczych oraz znaku i form identyfikacyjnych. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie w roku 1993; dyplom licencjacki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie w Pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Grzegorza Marszałka uzyskał w 1998; dyplom magisterski w WSSU w Szczecinie w Pracowni znaków i form identyfikacyjnych pod kierunkiem prof. Andrzeja Tomczaka w 2001; doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w roku 2008; habilitacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w roku 2013.

Obecnie pracuje na stanowisku profesora Akademii Sztuki w Szczecinie oraz jest dziekanem Wydziału Sztuk Wizualnych. Wykłada w Katedrze Grafiki Projektowej, gdzie jest kierownikiem Pracowni Projektowania Znaku i Typografii.

Swoje prace publikował między innymi na łamach takich wydawnictw jak: kwartalnik 2+3D, Polski plakat XXI wieku Krzysztofa i Agnieszki Dydo, PGR. Projektowanie graficzne w Polsce Jacka Mrowczyka i Michała Wardy, albumie Katedry Grafiki Projektowej 2010-2014 Wydziału Sztuk Wizualnych. Uczestnik katowickiego i krakowskiego Biennale Plakatu, Warszawskiego Festiwalu Plakatu, Salonu Plakatu Polskiego w Wilanowie, Triennale Plakatu w Trnawie – Słowacja.

Wystawiał w Polsce (Katowice, Kraków, Kołobrzeg, Szczecin, Warszawa, Szczecinek, Piła, Stargard Szczeciński, Marianowo) oraz za granicą (Austin/USA, Berlin/Niemcy, Chicago/USA, Brande/Dania, Kharkov/Ukraina, Mediolanie/Włochy, Pasewalk/Niemcy, Pratovecchio/Włochy, Trnava/Słowacja, Teheran/Iran).