WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2016-04-09

dr hab. Małgorzata Kopczyńska

Jest autorką  między innymi:
statuetki: Nagroda Arteonu 2002 – dla miesięcznika o sztuce Arteon,
statuetki: Architekt Roku 2005 dla Stowarzyszenia Architektów Polskich (oddział w Poznaniu),
statuetki: Międzynarodowy Konkurs Satyryczny Papkinada
statuetki jubileuszowej dla prof. Stefana Stuligrosza – twórcy chóru Poznańskie Słowiki (2010),
a także współautorką statuetki: Fenomen Przekroju dla tygodnika Przekrój (wraz z prof. Józefem Kopczyńskim.)

Jej praca pt.: Tancerka znajduje się w zbiorach Wielkopolskiego Stowarzyszenie Zachęty Sztuk Pięknych, obecnie eksponowana na dziedzińcu Szkoły Baletowej na Starym Mieście w Poznaniu. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Francja, Niemcy , Holandia, Japonia). W latach 2012-2013 brała udział w cyklach wystaw- w Japonii: Art – pozy, CASO  Osaka, oraz w Niemczech: ID, oraz Prolog kunstbauwerk e V. Vierraden. Miała dziesięć wystaw indywidualnych.

Prowadzi także Pracownię Rzeźby w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych na Wydziale Artystycznym w Poznaniu. Prowadzi również działalność kuratorską, zorganizowała autorskie projekty wystawiennicze,  między innymi: Lapidarium, CK Zamek w Poznaniu 2002, Sculptura Liberalis w Galerii u Jezuitów w Poznaniu 2010, oraz międzynarodową wystawę Waterfalls w Starym Browarze, Słodownia+1, Poznań 2012. Zajmuje się promowaniem prac studentów oraz krytyką artystyczną. Jest kuratorem Galerii Rektorskiej w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), dyplom z rzeźby w pracowni prof. Olgierda Truszyńskiego w 1997 r. W 2010 obroniła rozprawę doktorską w dziedzinie: sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.