WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2016-05-02

Natalia Szostak

Artystka sztuk wizualnych. Urodzona w Szczecinie w 1980 r.

 

W latach 1999-2009 przebywała w Paryżu, San Francisco i na Brooklinie w Nowym Jorku. Obecnie mieszka i pracuje w Szczecinie.

 

Absolwentka malarstwa na San Francisco State University w Kalifornii oraz grafiki na Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecina za rok 2013 oraz nagrody dla wyróżniających się̨ młodych artystów w międzynarodowym konkursie organizowanym przez X-Power Gallery w Los Angeles w 2009 r. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina.

W latach 2011–2014 autorka niezależnego projektu Platerøwka, którego głównym założeniem była popularyzacja sztuki poza tradycyjnymi strukturami galeryjno-muzealnymi. Aktualnie wykładowczyni na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Prace Natalii Szostak są pokazywane na wystawach indywidualnych, z których ostatnie to m.in. Ciało Doskonale Czarne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (2015), Esprit de corps organizowana przez Trafostację Sztuki w Szczecinie (2014) czy Sanatorium w berlińskim Momentum Worldwide (2013). Jej działalność obejmuje aktywne uczestnictwo w wielu międzynarodowych projektach artystycznych i wystawach zbiorowych.

 

www.nataliaszostak.com