WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
zamknij
2017-02-07

O Wydziale

Cechą charakterystyczną dla naszego Wydziału jest różnorodność i otwartość wynikająca z łączenia sztuk pięknych z projektowymi. Wynika ona z wcześniejszej 15-letniej tradycji Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, której kadra była podstawą stworzenia Wydziału Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Można powiedzieć, że płynne przenikanie się tych dziedzin stało się naszym znakiem firmowym, a specyficzny charakter dyplomów studenckich realizowanych na naszym Wydziale jest tego konsekwencją. Obecna kontynuacja tego doświadczenia wraz z powiększającą się nową, prężną kadrą tworzy dynamicznie rozwijającą się jednostkę akademicką stopniowo powiększającą swoją ofertę skierowaną do przyszłych kandydatów na studia artystyczne.

Praca naszej kadry dydaktyczno-naukowej złożonej z prominentnych artystów, projektantów oraz teoretyków w szczególności bazuje na własnym doświadczeniu, ale także ukierunkowana jest w sposób indywidualny na stopniowe odkrywanie i rozwijanie naturalnych predyspozycji studenta. Wraz z przekazywaniem podstaw i bardziej zaawansowanych treści studiowanych problemów student sukcesywnie zbliża się do realizacji dyplomu, który ma stać się dowodem jego dojrzałości artystycznej.
W całym procesie tworzenia pracy dyplomowej studenci pracują pod bacznym okiem promotorów. Skończone dzieła, projekty, a najczęściej całe cykle powstają w procesie ich wytężonej współpracy
z dyplomantem trwającej cały semestr, a w niektórych przypadkach nawet cały rok akademicki.

Dziekan Wydziału Sztuk Wizualnych
dr Katarzyna Utecht

 

Wydział prowadzi kierunki:

KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

  • studia stacjonarne pierwszego stopnia
  • studia stacjonarne drugiego stopnia 

KIERUNEK GRAFIKA

specjalność - grafika projektowa

  • studia stacjonarne pierwszego stopnia
  • studia stacjonarne drugiego stopnia

specjalność - grafika artystyczna

  • studia stacjonarne pierwszego stopnia
  • studia stacjonarne drugiego stopnia