Akademia Sztuki

Uczelnia inna niż wszystkie

Akademia Sztuki

wrzesień 2018

 

1 – 2 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski brał udział w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, to międzynarodowa wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych w Polsce oraz uczelni
z Wilna i Bratysławy z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów.

 

2 września 2018

Jego Magnificencja Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie prof. dr hab. Dariusz Dyczewski reprezentował AS na koncercie poświęconym prof. Johannowi Modeßa, odchodzącemu na emeryturę. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę z Uniwersytetem
w Greifswaldzie wykonane zostało Oratorium „Eliasz” F. Mendelssohna-Bartholdy.

W ostatnich latach wielokrotnie współpracował z Akademią Sztuki w Szczecinie, między innymi podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego.

 

5 września 2018

Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski został zaproszony do Warszawy, jako juror Narodowego Centrum Kultury, w Ogólnopolskim Konkursie „Do hymnu!”. W konkursie wzięło udział około 80 tysięcy dzieci
z całej Polski. Rektor wraz z dr hab. Barbarą Halec reprezentował Akademię Sztuki w Szczecinie w tym projekcie, uczestnicząc w przesłuchaniach uczestników w województwie Zachodniopomorskiem
i Lubuskim.

 

9 września 2018

Połączone chóry z Polski i Niemiec, w tym Chór Don Diri Don, przygotowany przez prof. dra hab. Dariusza Dyczewskiego wziął udział w koncercie w Schwedt – wykonując „Carmina Burana” Carla Orffa.

 

12 września 2018

W Sali Kameralnej Pałacu pod Globusem na zaproszenie Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie odbył się koncert i spotkanie Clubu Rotary, które zwieńczone zostało wręczeniem całorocznego stypendium studentce I roku II stopnia na wydziale Instrumentalnym Annie Chitrinie.

 

 

14 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski brał udział w uroczystej inauguracji sezonu artystycznego w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

 

15 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski prowadził warsztaty dyrygenckie
w ramach projektu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

20 – 21 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski brał udział w Ogólnopolskiej Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Jachrance. Omawiano tam kwestie dot. nowej ustawy
o szkolnictwie wyższym i nauce tzw. Ustawa 2.0.

 

22 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski uczestniczył w inauguracji nowego sezonu Baltic Neopolis Orchestra w Auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

25 – 26 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski brał udział w przesłuchaniach konkursu „Do hymnu!” m.in. w Gorzowie, Przytocznej, Żarach oraz Chojnie.

 

 

27 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski przewodniczył podczas pierwszego w tym roku akademickim posiedzenia Senatu Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

28 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski reprezentował Akademię Sztuki
w Szczecinie podczas inauguracji roku akademickiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego   oraz podczas premiery spektaklu „Guru” Laurenta Petigirarda w Operze na Zamku w Szczecinie.

 

29 września 2018

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Dariusz Dyczewski wziął udział w koncercie z okazji 70-lecia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

 
Akademia Sztuki
×