Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
27.06-03.07.2020

Koncert wokalistów Akademii Sztuki w Nowogardzie

Już po raz czwarty Katedra Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie organizuje w Kulicach Akademię Wokalno-Aktorską. W tym roku udało się pozyskać środki z Funduszy Europejskich, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Jest to oferta edukacyjna pt. „Akademia Sztuki w Szczecinie „PROJEKT KARIERA”.

Akademia Wokalno – Aktorska, to forma modyfikacji programu nauczania, a dotyczyć będzie takich umiejętności jak: śpiew solowy, interpretacja utworów wokalnych, współpraca z pianistą, aktorstwo, zachowanie sceniczne. Do poprowadzenia zajęć podczas AWA, w tym roku zostali zaproszeni wspaniali śpiewacy będący jednocześnie pedagogami, a wśród nich: czuwający nad techniką wokalną i prawidłową emisją głosu: dyrektor AWA dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, prof. AS (mezzosopran), dr hab. Katarzyna Dondalska, prof. AS (sopran koloraturowy), dr Paweł Wolski, prof. AS, (tenor), dr hab. Jacek Ścibor, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego (tenor), który poprowadzi także zajęcia z ruchu scenicznego, plastyki ruchu i aktorstwa. Przy fortepianie towarzyszyć będą uczestnikom AWA mgr Michał Landowski oraz mgr Olga Bilas. Zajęcia aktorskie, na specjalne zaproszenie poprowadzi, Arkadiusz Buszko, aktor i reżyser z Teatru Współczesnego w Szczecinie

 

Zajęcia z AWA odbywać się będą w terminie 27.06 - 2.07.2020 r. się w Zespole Dworsko - Parkowym w Kulicach. W tym roku, wyjątkowo, ze względów obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących COVID 19, nie ma możliwości na uczestnictwo w zajęciach osobom z zewnątrz.

Warsztaty zwieńczy koncert wokalnej muzyki klasycznej, który odbędzie się, dzięki przychylności proboszcza Ks. Grzegorza Legutko, w dniu 1.07.2019, ok. godz. 19.30, po mszy wieczornej w Kościele parafialnym pw. WNMP w Nowogardzie. W programie arie i pieśni różnych kompozytorów. Na koncert wstęp wolny, gorąco Państwa zapraszamy.

Prosimy tylko o zachowanie reżimu bezpieczeństwa w zajmowaniu miejsc oraz zabranie ze sobą maseczek ochronnych zasłaniających nos i usta.

 

Akademia Sztuki
NEWS
Akademia Sztuki
×