Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
21-26.10.2020

Szczecin Film Festival 2020 : TERAZ KINO

TERAZ KINO! Szczecin Film Festival’20 21-26.10.2020

Październikowa odsłona Szczecin Film Festival (SEFF) już tuż, tuż. Przed oficjalnym otwarciem startujemy retrospektywami Woody’ego Allena i wydarzeniami w Szczecinie i regionie. W festiwalowych konkursach – Europejskim, Zachodniopomorskich Shortów i Telefon Art – zobaczymy prawie 50 produkcji z kilkunastu krajów świata. SEFF to niemal 40 wydarzeń towarzyszących, projekcji, spotkań z twórcami, interaktywnych warsztatów SEFF MINI dla młodych miłośników X muzy, forów branżowych, strefy chillout i muzyki. Gościmy wspaniałe polskie reżyserki – Agnieszkę Holland i Kingę Dębską oraz wybitnych mężczyzn świata filmu – Michała Sobocińskiego i Marcina Borchardta. I tym razem przekraczamy granice z niepowtarzalnym Tomaszem Raczkiem. Na dokładkę czeka nas jeszcze jedna retrospektywa i SEFF on the ROAD, ale to już bliżej końca roku. Jesień filmowa zapowiada się arcyciekawie. Panie i Panowie – Teraz Kino!

Z uwagi na pandemię SEFF’20 odbywa się częściowo online. Wydarzenia w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje, info o biletach i zaproszeniach na www.szczecinfilmfestival.com

 

Środa, 21.10.2020
12.00
SEFF Film Forum
/ INDUSTRY ZONE
Wydarzenie na zaproszenia

Podczas pierwszego spotkania z naszymi partnerami z Polski i Niemiec dyskutować będziemy na temat roli nowych mediów we współczesnym świecie, szczególnie w kontekście dorastania nowych medialnych” pokoleń. Zastanowimy się, jakie kompetencje medialne powinien posiadać młody użytkownik nowych mediów wobec ich wszechobecności w życiu codziennym i konieczności umiejętnej i sprawnej ich obsługi. Kompetencja nowomedialna jest w XXI wieku równoważna z innymi kompetencjami, jakie posiąść musi młody człowiek. Jest niezbędna dla efektywnego komunikowania się we współczesnym świecie, stąd kluczową dziś jest umiejętność tworzenia i przekazywania informacji w nowych mediach oraz ich analiza.

Wydarzenie branżowe online.

 

18.00
Ceremonia otwarcia
Marcin Borchardt – „Tony Halik”

Tony Halik to bez wątpienia postać legendarna. Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników, autor kultowego programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia”, jest głównym bohaterem najnowszego filmu Marcina Borchardta, reżysera głośnego dokumentu „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Reżyser stworzył barwną opowieść o jego życiu, perypetiach, podróżach i przeciwnościach, które musiał przezwyciężać. Halik był wyśmienitym gawędziarzem, w swoich opowieściach zacierał granicę między rzeczywistością a fikcją. 

Ceremonia otwarcia wyłącznie online. Bezpłatny dostęp po kliknięciu na link.
Film dostępny online po uiszczeniu opłaty 10 zł.

 

20.30
Alejandro Landes – „Monos” / EKSTRAKLASA
/ Świat według SEFF

Intrygujące dzieło, które jest połączeniem dramatu, filmu przygodowego i kina tajemnicy. Akcja rozgrywa się na odległym szczycie góry gdzieś w Ameryce Południowej. To tu ośmioro nastoletnich partyzantów pilnuje zakładniczki oraz mlecznej krowy. Obraz w reżyserii Alejandra Landesa zdobył liczne nagrody na różnych międzynarodowych festiwalach. 

19.00
Akademia Sztuki @ SEFF / GRANICE KINA

Piwnica Kany
pl. Świętych Piotra i Pawła 4/5

W tym roku po raz kolejny będziemy mieli przyjemność obejrzeć nagradzane produkcje studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym razem filmowe obrazy pokazane będą nie na zakończenie bloków Konkursu Europejskiego, ale w osobnym pokazie.

Martyna Pasternak – „Sandra”
Maria Plucińska – „Mara”
Bogna Juchnowicz – „Upadek”
Gosia Trajkowska, Agata Lech – „Ballada do balkonów”
Zuzanna Gillert, Kamil Składanek – „Izoalienation”

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

16.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4

James Cameron vol. 1. Kultowy, kanoniczny thriller SF zrealizowany za naprawdę niewielkie pieniądze, który uczynił ze Schwarzeneggera gwiazdę. W Polsce znany także pod tytułem „Elektroniczny morderca”. Ze świata przyszłości przybywa do roku 1984 cyborg-zabójca. Ma za zadanie zgładzić matkę przyszłego lidera rebeliantów. W ślad za nim rusza Kyle Reese (niezapomniany Michael Biehn). Na uwagę zasługuje mroczny i klaustrofobiczny klimat Los Angeles.

James Cameron vol. 2. Spektakularna kontynuacja kultowego thrillera SF. Tym filmem Cameron dokonał prawdziwej rewolucji w dziedzinie efektów specjalnych. Schwarzenegger wciela się w Terminatora T-800, który ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora. Chłopiec w przyszłości ma poprowadzić ludzi do walki przeciwko maszynom. Świetne kreacje stworzyli Linda Hamilton (matka Johna) i Robert Patrick (w roli nowoczesnego cyborga T-1000).

Pokazy bezpłatne, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Czwartek, 22.10.2020
11.00
Masterclass / SEFF MINI

I LO Szczecin
Pokaz zamknięty

Celem warsztatu jest pokazanie, jak film może być narzędziem opowiedzenia o ważnych sprawach świata. W ciągu kilku minut w filmie można przedstawić temat głębiej, atrakcyjniej i ciekawiej, niż tylko o nim opowiadając. Autorzy filmów mają ponad 7-letnie doświadczenie w tworzeniu dokumentów filmowych z działań związanych z ochroną środowiska. W 2015 odbyła się premiera ich dokumentu „Wielka Zielona Ściana. Afryka-Afryce”. Film otrzymał Anioła Pokoju na Festiwalu Filmowym w Monaco. Filmy prezentowane podczas warsztatu opowiadają o projektach zalesiania na terenie Afryki i Włoch. Warsztat poprowadzą twórcy filmów Małgorzata Frymus i Łukasz Nyks.

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie zamknięte.

 

12.00
ZFF Pomerania Film @ SEFF / Kino na Pomorzu Zachodnim
P. i M. Kulik – „Mateczniki”
Wydarzenie online

Bohaterem tej fabuły jest emerytowany profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, który pracuje nad monografią o Żabnicy - rodzinnej, nadodrzańskiej wsi. Poszukując materiałów do książki zauważa, że jego spostrzeżenia dotyczące losów powojennych mieszkańców wsi obejmują także mieszkańców całego Pomorza Zachodniego. Bohater dostrzega niemiecką przeszłość tych ziem oraz snuje refleksje nad złem płynącym z wojen i totalitaryzmów.

Film dostępny bezpłatnie online po kliknięciu na link.

 

17.00
Zachodniopomorskie Shorty / Kino na Pomorzu Zachodnim

Zachodniopomorskie SHORTY Finał 2020, czyli filmowe produkcje z naszego regionu. Jak zwykle będą to świetne fabuły, doskonałe dokumenty, zaskakujące wideoklipy i kino eksperymentalne. To już 10. edycja konkursu, prezentująca dziewięć najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. O zwycięstwie w konkursie decydują głosy publiczności i festiwalowego jury. Całość zwieńczona jest spotkaniem z twórcami filmowych produkcji. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało Stowarzyszenie OFFicyna.

Dominik Czech – „Nikt
Marek Głuszczak – „Tak Blisko
Tomasz Janczar – „Echo
Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski – „BABEL
Adrianna Matwiejczuk – „Wczoraj wyrósł mi przyjaciel
Cezary Orłowski – „Ostatni dzień młodości
Julian Tałandziewicz – „Restart
Michał Marks – „ZOE
Kacper Trelkowski – „Małgorzata” 

Filmy dostępne bezpłatnie online po kliknięciu na link.

 

20.00
Tomasz Raczek & Bartosz Wójcik / GRANICE KINA / Przekraczanie Granic

Przekraczanie Granic” jest w tym roku wyjątkowe. Rok 2020 przyniósł zupełnie nieoczekiwane wyzwania. Pandemia koronawirusa spowodowała nie tylko zmianę sposobu życia i funkcjonowania całych społeczności, ale bardzo znacząco wpłynęła również na sferę twórczości, także filmowej. Od wiosny powstała ogromna ilość produkcji audiowizualnych, tworzonych w wyjątkowych warunkach. Zjawisko osiągnęło taką skalę, że pojawiło się również na platformach gigantów kina, by wspomnieć miniserial Netflixa „Homemade” czy w skali polskiej podobny projektW domu”, realizowany dla HBO Polska. Przyjrzymy się kliku filmowym nowelom i wspólnie zastanowimy, jakie granice przychodzi twórcom i nam, odbiorcom, przekroczyć tym razem: granice ciekawości, granice wiedzy i doświadczenia, granice bezpieczeństwa?

Wydarzenie dostępne bezpłatnie online po kliknięciu na link.

 

18.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4

James Cameron vol. 3. Druga część słynnego cyklu zapoczątkowanego przez Ridley’a Scotta. Mija 57 lat od wydarzeń ukazanych w pierwszym filmie. Dzielna Ripley (w tej roli Sigourney Weaver) wraz z oddziałem komandosów wyrusza na pomoc mieszkańcom planety, na której pojawił się obcy. Cameron dodał wiele dynamicznych elementów z kina akcji i podkręcił efekty specjalne do maksimum. Niektórzy uważają, że to najlepsza część cyklu.

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Piątek, 23.10.2020
12.00
Telefon Art / GRANICE KINA
Wydarzenie online

Krótkie metraże z całego świata pokazujące świeże spojrzenie na to, co dla twórców tego gatunku kina ważne, inspirujące i aktualne. W konkursie prezentowanych jest 10 produkcji z 9 krajów. Formuła 14. edycji konkursu nie ogranicza autorów narzuconą tematyką ani technikami wykonania, dając pole do popisu dla ich wyobraźni i kreatywności. Historie prawdziwe przeplatają się z krótkimi fabułami, ich treść bywa rozrywkowa, ale często ma drugi, głębszy wymiar. 

Oleksandr Hoisan – “Sir Chub de Pigi
Mohamad Reza Misaghi – “The Wooden Doll
Bahman Zangeneh – “A Letter to God
Hardik Sadhwani – “The Great Beyond
Kuba Ptaszyński 2020 – “A Silent Life
Ane Rodríguez, Lore Monteiro – “Home
Ludovico Maria Okubo Nitoglia – “Behold the men
Yang Chao Hao – “Friday morning when Daniele seems dead
Julianna Pitt  – “Pandemic Zoom
Sendoa Cardoso – “SOLO

Wydarzenie bezpłatne w Piwnicy Kany lub online po kliknięciu na link. 

 

17.00
Michał Sobociński / EKSTRAKLASA / Let’s Talk Film

Tym razem jednym z gości Let’s Talk Film będzie Michał Sobociński, jeden z najbardziej obiecujących operatorów obrazu w Polsce. Widnieje na liście „Variety's 2017 Artisans Impact Report” w elitarnej grupie 69 twórców filmowych, których pracę należy koniecznie śledzić, gdyż są niezwykłymi artystami i tworzą magię kina. Urodzony w 1987 w Łodzi w rodzinie wybitnych operatorów, absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, pracę jako operator obrazu rozpoczął w 2007. Od tamtej pory stał za kamerą przy ponad 30 projektach fabularnych, serialach i filmach dokumentalnych w Polsce i za granicą, m.in. „Konwój”, „Sztuka kochania”, „Belle epoque”, „Bogowie”, „Miasto 44”, „Pod mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Papusza”, „1920 Bitwa Warszawska” oraz seriali: „Wataha”, „Bez tajemnic”, „Żmijowisko” i „Ziuk. Młody Piłsudski”.

Wydarzenie bezpłatne online po kliknięciu na link.

 

20.00
Konkurs Europejski blok 1

Tym razem w pięciu blokach głównego konkursu SEFF – Konkursu Europejskiego – podczas trzech dni festiwalowych obejrzymy 23 produkcje z 13 krajów.

Zdravko Dragnev, Tzvetan Dragnev – “Passengers”
Nevena Desivojević – “Outside the oranges are blooming”
Marco Huertas – “Navras”
Star Bazancir – “Let go” / “De berde”

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 5 zł za blok konkursowy lub 20 zł za wszystkie 5 bloków konkursowych. Dostęp po kliknięciu na link.

 

18.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4

James Cameron vol. 4. Ten obraz otrzymał Oscara za efekty specjalne. Jest to zgrabne połączenie filmu SF z kinem przygodowym. Zrealizowana z rozmachem opowieść o amerykańskiej łodzi podwodnej, która natrafia na tajemniczy obiekt. Od tego momentu uczestnicy wyprawy są świadkami dziwnych i budzących grozę wydarzeń. W rolach głównych Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio i znany z pierwszego „Terminatora” Michael Biehn. 

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte. 

 

Sobota, 24.10.2020
10.00
Warsztaty Animacji Poklatkowej / SEFF MINI

Galeria Tworzę się
ul. Tkacka 1, Szczecin

W ramach warsztatów wykorzystamy przestrzeń wystawy „Raj na ziemi” jako scenografię do stworzenia krótkich filmów, przedstawiających wizję niedalekiej przyszłości. Tematem przewodnim jest palący problem XXI w. – odpady. Uczestnicy warsztatów stworzą wizję świata tonącego w śmieciach i plastiku. Przy pomocy animacji poklatkowej powołają do życia śmieciowe potwory, które wyewoluowały z odpadów. Stwory żywią się plastikiem i świetnie sobie radzą w coraz bardziej zaśmieconym świecie. Jest ich coraz więcej. Pojawiają się kolejne gatunki, które… No właśnie. Ciąg dalszy dopiszą uczestnicy warsztatów. Wydarzenie otwarte w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wydarzenie płatne, wyłącznie w realu. Bilety 10zł.

 

12.00
Warsztaty Animacji Poklatkowej / SEFF MINI

Galeria Tworzę się
ul. Tkacka 1, Szczecin

Wydarzenie płatne, wyłącznie w realu. Bilety 10 zł.

 

12.00
Tomasz Raczek / GRANICE KINA / Kinoterapia
Richard Linklater – „Gdzie jesteś Bernadette”

Komediodramat o dziwnym i tajemniczym zniknięciu z ciekawą kreacją Cate Blanchett (nominacja do Złotego Globu). Bernardette Fox ma kochającego męża, który jednak zbyt wiele czasu poświęca pracy, posiada też wspaniałą córkę. Jednak pewnego deszczowego dnia ślad po niej zaginął. Film w reżyserii Richarda Linklatera, reżysera-samouka, autora tak oryginalnych obrazów jak „Przed wschodem słońca” czy „Boyhood”.

Film mogą Państwo obejrzeć na platformie HBOGo oraz na Playerze.

 

15.00
Kinga Dębska – „Zabawa, zabawa” / EKSTRAKLASA / Świat według SEFF

Filmów o alkoholizmie było już wiele, jednak zdecydowana większość z nich opowiadała o tym problemie z perspektywy męskiej. Kinga Dębska z dużą dozą wrażliwości opowiada o trzech pijących kobietach, które próbują pokonać przeciwności losu, jednak to powoduje u nich nasilenie się nałogu. Film był nominowany do Złotych Lwów i Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Ciekawe kreacje stworzyły Agata Kulesza, Dorota Kolak i Maria Dębska.

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 10 zł. Dostęp po kliknięciu na link.

 

16.30
Spotkanie z Kingą Dębską / EKSTRAKLASA
/ Let’s Talk Film

W ramach Let’s Talk Film rozmawiać będziemy z Kingą Dębską, wielokrotnie nagradzaną reżyserką i scenarzystką (m.in. Moje córki krowy”, „Zabawa, zabawa”, „Plan B”) oraz autorką dwóch powieści („Moje córki krowy”, „Porozmawiaj ze mną”). Jej filmom udaje się osiągać sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny. Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w czeskiej FAMU. Teraz pracuje nad swoim kolejnym filmem pt. „Zupa nic”.

Wydarzenie bezpłatne online po kliknięciu na link.

 

17.30
Konkurs Europejski blok 2

Maciej Jankowski – “Broken head” / „Zepsuta głowa”
Diane Weis, Piotr Kabat – “Minor Accident of War”
Joachim Michaux – “The American” / “L’américaine”
Jan Ijäs – “Waste No.4 NEW YORK, NEW YORK”

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 5 zł za blok konkursowy lub 20 zł za wszystkie 5 bloków konkursowych. Dostęp po kliknięciu na link.  

 

20.00
Konkurs Europejski blok 3

Raúl de la Fuente Calle – “Hell” / “El Infierno”
Natalia Dolgowska – “I Am You Are” / „Ja jestem ty jesteś”
Viktor Brim – “Dark Matter”
Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf  – “How to Disappear”
Mateusz Gołębiewski – “Something BEAUTIFUL from Mother Teresa” / „Coś PIĘKNEGO od Matki Teresy”

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 5 zł za blok konkursowy lub 20 zł za wszystkie 5 bloków konkursowych. Dostęp po kliknięciu na link.  

 

18.00
Strefa Chillout – Muzyka
Koncert Agaty Karczewskiej

Piwnica Kany
pl. Świętych Piotra i Pawła 4/5

W sobotę wieczorem w Piwnicy Kany będziemy mogli posłuchać koncertu Agaty Karczewskiej, polskiej piosenkarki i gitarzystki. Znana artystka tworzy muzykę w stylu amerykańskiego folku, bluesa, country czy folk rocka. Do zobaczenia w Chillout Zone!

Koncert bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte. 

 

22.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4
 

James Cameron vol. 5. Prawdziwy filmowy triumf Camerona. Otrzymał aż 11 Oscarów i na długie lata ustanowił wzorzec filmowego widowiska. Świetnie się sprawdza jako kino katastroficzne i niebanalny melodramat. Historia brytyjskiego statku, który podczas dziewiczego rejsu uderza w górę lodową. Niezapomniane kreacje aktorskie Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Towarzyszą im „niezatapialna” Kathy Bates i zły do szpiku kości Billy Zane. Piosenka śpiewana przez Celine Dion weszła do kanonu, tak jak monumentalna muzyka Jamesa Hornera.

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Niedziela, 25.10.2020
10.00
Bajkoterapia / SEFF MINI

Dzięki animacji oraz fabule przyjrzymy się naszym emocjom i ocenom innych, jakich dokonujemy na co dzień. Bez moralizatorstwa, używając bajkowej metafory, rozwiążemy problemy, z jakimi mierzy się w życiu młody widz. Pozytywne zakończenie pozwoli zrozumieć, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Najmłodszych kinomanów zapraszamy na wycieczkę do lasu, gdzie wspólnie ze sprytną myszką zabawimy się w małych detektywów – pomocników szefa policji w głośnej sprawie znikających orzechów. Czy staniemy na wysokości zadania, czy nie okaże się, że oceniamy innych stereotypowo, z założenia nie dając im szansy? Wydarzenie otwarte w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego / wydarzenie online.

Wydarzenie bezpłatne, wyłącznie online. Wydarzenie otwarte.

 

12.00
Bajkoterapia / SEFF MINI

Nieco starszych pasjonatów X muzy zabieramy w podróż do dalekiej Laponii, gdzie wspólnie z 12-letni Niilasem wyruszymy na spotkanie z jego mamą, odkrywać będziemy jego korzenie i przeżywać podróż naszego życia! Wydarzenie otwarte w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego / wydarzenie online.

Wydarzenie bezpłatne, wyłącznie online. Wydarzenie otwarte.

 

12.00
SEFF Film Forum / INDUSTRY ZONE
Wydarzenie na zaproszenia

Podczas drugiego spotkania w ramach SEFF Film Forum z naszymi partnerami z Polski i Niemiec dyskutować będziemy na temat roli nowych technologii w świecie filmu. Zastanowimy się, na ile nowe rozwiązania technologiczne, tzw. technologie jutra” - nowoczesne oprogramowanie i sprzęt, technologia 3D, drony i szeroko rozumiana rewolucja technologiczna zmienia świat filmu. Na ile ich wpływ jest pozytywny, a na ile stanowi zagrożenia dla kina.

Wydarzenie branżowe online.

 

17.30
Konkurs Europejski blok 4

 

Polina Gumiela – “Blue Eyes and Colorful My Dress”
Claire Doyon – “Chrishna Ombwiri”
Grzegorz Paprzycki – “My Country So Beautiful” / „Mój kraj, taki piękny”
Duncan Cowles – “In the Company of Insects”
Darren Mark Douglas – “The CoRaven (with apologies to Edgar Allan Poe)”

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 5 zł za blok konkursowy lub 20 zł za wszystkie 5 bloków konkursowych. Dostęp po kliknięciu na link.

 

20.00
Konkurs Europejski blok 5

István Gábor Takács – “Kostya Proletarsky” / “Костя Пролетарский”
Marta Skiba – “Under the Sky” / „Pod niebem”
Filip Bojarski – “Opus magnum”
Adrián Díaz, Loreto Saiz – “I Wait”
Elisabeth Aspelin – “Karla and Nordahl”

Pokaz wyłącznie online po uiszczeniu opłaty 5 zł za blok konkursowy lub 20 zł za wszystkie 5 bloków konkursowych. Dostęp po kliknięciu na link.

 

18.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4

James Cameron vol. 6. Tym filmem Cameron dokonał kolejnego przełomu w dziedzinie efektów specjalnych, jego produkcja kosztowała 237 mln dolarów. Głównym bohaterem jest Jake, sparaliżowany ekskomandos, który zostaje wysłany na planetę Pandora, zaprzyjaźnia się z jej mieszkańcami i postanawia im pomóc. Twórcy na nowo zinterpretowali znany amerykański mit o Pocahontas. Dzieło otrzymało 3 Oscary za efekty specjalne, zdjęcia i scenografię.

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Poniedziałek, 26.10.2020
12.00
SEFF Film Forum / INDUSTRY ZONE
Wydarzenie na zaproszenia

Ostatnie spotkanie SEFF Film Forum będzie przeznaczone dla filmowców naszych Konkursów i zaproszonych gości. Jest platformą wymiany doświadczeń, podczas której dojdzie do sieciowania artystów głównego konkursu festiwalu, wymiany ich wiedzy i doświadczeń. W przestrzeniach festiwalowych. Wobec sytuacji pandemii wydarzenie będzie platformą w części internetową.

Wydarzenie branżowe online.

 

17.30
Ceremonia zamknięcia z wręczeniem nagród
Spotkanie z Agnieszką Holland / EKSTRAKLASA / Let’s Talk Film

Ceremonia Wręczenia Nagród SEFF’20 uświetniona będzie spotkaniem z wybitną reżyserką i scenarzystką Agnieszką Holland. Karierę filmową rozpoczęła współpracą z Zanussim oraz Wajdą. Jej pierwszy film kinowy toAktorzy prowincjonalni” (1978) - sztandar „kina moralnego niepokoju”, nagrodzony w Cannes nagrodą FIPRESCI w 1980. Zrealizowała filmy w koprodukcjach międzynarodowych, m.in.Europa, Europa” (1990) - nominacja do Oskara za najlepszy scenariusz. Nominacje do Oskara otrzymała również w 1985 i 2012 (najlepszy film nieanglojęzycznego) za Gorzkie żniwa” oraz „W ciemności”. Realizowała odcinki kultowych seriali USA (m.in. „The Wire”, „Treme”, „The Killing”, „House of Cards”). Wyreżyserowała miniserie: Gorejący krzew” dla HBO Europe i „Dziecko Rosemary” dla amerykańskiego NBC. Jest jedną z reżyserek pierwszego polskiego serialu Netflix – „1983”.

 

20.30
Ferzan Özpetek – „Sekret bogini fortuny” / EKSTRAKLASA / Świat według SEFF

Włoski dramat, który otrzymał dwie nagrody David di Donatello dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej i za najlepszą piosenkę. Kiedy Annamaria prosi swoich przyjaciół Alessandro i Artura o zajęcie się jej dziećmi, relacja między mężczyznami bezpowrotnie się zmienia. Dzieło Ferzana Ozpetka, reżysera, którego dzieła były popularne w Polsce na początku pierwszej dekady nowego wieku, to spod jego ręki wyszły takie filmy jak „Okna” czy „On, ona i on”.

Ceremonia wręczenia nagród wyłącznie online. Bezpłatny dostęp po kliknięciu na link.

 

18.00
Strefa Chillout – Film

Česky film
al. Papieża Jana Pawła II 3-4

James Cameron vol. 7. Przebojowa komedia sensacyjna z Jamie Lee Curtis (za tę rolę otrzymała Złotego Globa) i Arnoldem Schwarzeneggerem, która dziś jest obiektem kultu. Harry Tasker jest z pozoru zwykłym, poczciwym sprzedawcą komputerów, jednak w rzeczywistości wiedzie drugie życie tajnego agenta. Wszystko się komplikuje, kiedy bohater zaczyna podejrzewać żonę o oszustwa. Film Camerona jest błyskotliwą parodią przygód Jamesa Bonda.

Pokaz bezpłatny, wyłącznie w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Podczas trwania festiwalu
Telefon Art
Najlepsze z Najlepszych

Piwnica Kany
pl. Świętych Piotra i Pawła 4/5

Widzowie, którzy nie zdążyli obejrzeć najlepszych filmów konkursowych tutaj będą mieli idealną możliwość nadrobienia zaległości. „Najlepsze z Najlepszych” to punkt programu, w którym można obejrzeć najlepsze filmy z ubiegłorocznej edycji festiwalu, jego sekcji konkursowych POP SEFF, TELEFON ART, Zachodniopomorskie Shorty i MUSIC SEFF oraz programu towarzyszącego. Zaprezentujemy przegląd wybranych produkcji – zarówno tych najwyżej ocenionych i nagrodzonych, jak i tych, które cieszyły się powodzeniem wśród widzów.

Pokazy bezpłatne w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Podczas trwania festiwalu
Gotowi do lotu – quest / SEFF MINI

Przestrzeń miejska

Wyjdź na spacer, by zdobyć niecodzienną mapę wysp Szczecina! To propozycja dla osób i rodzin, które cenią sobie spacery po uroczych zakątkach naszego miasta. Proponujemy wyjść z domu i udać się na spacer – nagrodą jest niecodzienna mapa archipelagu wysp Szczecina! Będziecie mogli rozwiązać quiz wiedzy z nią związany. Z mapy dowiesz się o przyrodniczych i historycznych skarbach, jakie znajdują się na wyspach naszego miasta, a następnie możesz odwiedzić je w dowolnym czasie. Warsztaty poprowadzi Marek Szymański. Wydarzenie w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wydarzenie bezpłatne w realu. Wydarzenie otwarte.

 

Szczegóły festiwalu dostępne na stronie www.szczecinfilmfestival.com
Zapisy: biuro@officyna.art.pl tel. 91 423 69 01
Bilety przedsprzedaż: www.bilety.fm

 

Akademia Sztuki
NEWS
Akademia Sztuki
×