Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
15.03.2020

ODWOŁANE / Koncert charytatywny w kościele w Kołbaskowie

Od czasu zbudowania nowych organów w kościele w Kołbaskowie odbywają się tam koncerty związane z tematyką świąt, kalendarzowych miesięcy, okresów i pór roku. Tym razem, 15 marca (niedziela) o godzinie 12:45 odbędzie się specjalny koncert charytatywny w wykonaniu artystów z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Najpiękniejsze arie i pieśni o tematyce maryjnej wykonają studenci – Jadwiga Bosacka, Filip Bańkowski, Magdalena Józefów i Weronika Madej, którzy na co dzień kształcą swoje umiejętności wokalne pod okiem pani mgr Beaty Dunin – Wąsowicz. Przy organach akompaniować im będzie Jakub Stefek z Zakładu Muzyki Sakralnej szczecińskiej Akademii.

W programie znajdą się zarówno słynne utwory, jak fragmenty „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego czy „Magnificat” Jana Sebastiana Bacha, jak i rzadko wykonywane duety Josepha Rheinbergera „Salve Regina” i „Ave Maris Stella”.

Kościół w Kołbaskowie został zbudowany w połowie XIII wieku. Z przedwojennego wyposażenia zachował się barokowy ołtarz główny  Jacoba Kirchnera z 1694 z obrazem „Zdjęcie z Krzyża”. W 2017 roku dzięki wsparciu Gminy Kołbaskowo do kościoła sprowadzono organy zbudowane w 1973 roku przez firmę Stockmann z Niemiec.

Koncert, z inicjatywy księdza proboszcza Krzysztofa Tracza, to wydarzenie na rzecz 16 – letniej Dagmary, mieszkanki Gminy Kołbaskowo, która na leczenie nowotworu potrzebuje obecnie aż 54 tysięcy złotych.

Kolegium Sztuk Muzycznych
NEWS
Akademia Sztuki
×