Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
08-10.10.2019

Orkiestra Akademii Sztuki zagra podczas VI. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Ueckermünde.

W dniach 8-10 października 2019 r.  Orkiestra Akademii Sztuki weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Mieście Seebad Ueckermünde.  To kolejna edycja konkursu, w którym Orkiestra Akademii Sztuki w Szczecinie pod dyrekcją Piotra Borkowskiego będzie towarzyszyć najlepszym śpiewakom w finale i koncercie laureatów.

Konkurs ten zainicjowany został w 2010 roku z okazji 750-rocznicy uzyskania przez Ueckermünde praw miejskich. Nosi imię światowej sławy niemieckiego śpiewaka operowego z Meklemburgii - Pomorza Przedniego z XIX wieku, który świętował swoje sukcesy na największych scenach operowych świata, a później popadł w zapomnienie. Giulio Perotti urodził się w 1841 roku w Ueckermünde pod nazwiskiem Julius Prott i stał się ówcześnie jednym z najbardziej znanych śpiewaków operowych, występując na wszystkich wiodących scenach niemieckich, a także w Budapeszcie, Florencji, Genui, Londynie, Konstantynopolu, Madrycie, Barcelonie, Mediolanie, Moskwie, Rzymie, Turynie, Wiedniu, Pradze, Montevideo, Buenos Aires, Bostonie, Chicago czy Nowym Yorku i był często określany jako „niezastąpiony tenor bohaterski".

Dla uczczenia tego artysty od 4 do 10.10.2019 r. odbywać się będzie VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego. Organizatorami są Miasto Seebad Ueckermünde, Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V., Akademia Sztuki w Szczecinie (Polska) i współpracownicy Kreismusikschule Uecker-Randow. 

 

Kolegium Sztuk Muzycznych
NEWS
Akademia Sztuki
×