Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Studenci i pedagodzy Akademii Sztuki na festiwalu Moniuszko Inspiration!

Podczas odbywającego się w dniach od 3 do 10 listopada 2019 roku w Operze na Zamku w Szczecinie festiwalu Moniuszko Inspiration! w ramach projektu „Moniuszko 200” pedagodzy Akademii Sztuki w Szczecinie oraz studentka  Wydziału Wokalnego tej uczelni, wezmą udział w następujących spektaklach i koncertach:

 

5 listopada br., w kantacie „Widma” Stanisława Moniuszki, będącą muzyczną adaptacją „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza, Małgorzata Zgorzelska, studentka II roku Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki  w klasie śpiewu solowego as. Janusza Lewandowskiego zaprezentuje się w roli Sowy, mgr Janusz Lewandowski- solista Opery na Zamku w Szczecinie wystąpi w roli Guślarza, natomiast mgr Mirosław Kosiński, będący również twórcą inscenizacji wspomnianego dzieła, wcieli się w rolę Kruka. Kierownictwo muzyczne sprawować będzie prof. dr hab. Bohdan Boguszewski.

Link do źródła:

 http://opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/421-moniuszko-inspiration-romantyzm

 

7 listopada br., As. Janusz Lewandowski weźmie udział w koncercie muzyki sakralnej, który odbędzie się w Kościele garnizonowym pw. św. Wojciecha w Szczecinie. W programie utwory religijne Stanisława Moniuszki na solistów, chór i organy. Oprócz naszego pedagoga zaprezentują się Victoria Vatutina – sopran, Angelika Naguszewska – alt, Pavlo Tolstoy – tenor. Koncert poprowadzi dr hab. Małgorzata Bornowska, prof. AS z Katedry Dyrygentury Chóralnej naszej Uczelni, na organach zagra dr hab. Bogdan Narloch, prof. AS z Katedry Muzyki Kościelnej.

Link do źródła:

 http://opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/423-moniuszko-inspiration-sacrum

 

10 listopada br., dr hab. Joanna Tylkowska-Drożdż, prof. AS – solistka szczecińskiej opery, wystąpi na Międzynarodowej Gali Operowej na scenie Opery na Zamku. Podczas finałowego wydarzenia festiwalu Moniuszko Inspiration!, Pani Profesor zaprezentuje dzieła z repertuaru Giuseppe Verdiego, Richarda Wagnera i Stanisława Moniuszki. W koncercie udział wezmą również pochodząca z Izraela Zlata Khershberg- mezzosopran, brazylijski tenor Matheus Pompeu, oraz Luis Quiros – baryton z Kostaryki. W programie m. in. utwory Stanisława Moniuszki jak i twórców działających w jego czasach, m.in. Giacomo Meyerbeera, Gioacchino Rossiniego, Bedřicha Smetany i Michaiła Glinki. Kierownictwo muzyczne Gali sprawuje Jerzy Wołosiuk.

Link do źródła:

 http://opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/425-moniuszko-inspiration-opera

 

Usunięto obraz.

 

 

Kolegium Sztuk Muzycznych
NEWS
Akademia Sztuki
×