Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Wieczór Szczeciński - Koncert Kameralny

Zapraszamy na kolejny świąteczny koncert z udziałem muzyków z Akademii Sztuki w Szczecinie. W ostatnim dniu tego zadziwiającego i trudnego dla wszystkich roku odbędzie się prawykonanie "Koncertu na klarnet, wiolonczelę, harfę i orkiestrę kameralną” Tadeusza Mazurka, szczecińskiego kompozytora, który w swoim dorobku kompozytorskim posiada utwory orkiestrowe, kameralne, liczne dzieła chóralne oraz operowe.

Solistami będą utytułowani szczecińscy muzycy, instrumentaliści Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie – dr hab. Bogusław Jakubowski, dr hab. Tomasz Szczęsny oraz Noemi Hańczyk, a towarzyszyć im będzie orkiestra Collegium Balticum Sinfonietta pod batutą Eweliny Rożek-Jaworskiej.

Projekt “Wieczór szczeciński - koncert kameralny”, pod patronatem szczecińskiego stowarzyszenia Bałtycka Manufaktura Cooltury jest projektem realizowanym we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Zespołem Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Transmisja z koncertu, zarejestrowanego 21.12.2020 roku w Galerii Kapitańskiej w Szczecinie, zostanie udostępniona na kanale YouTube Collegium Balticum Sinfonietta 31 grudnia 2020 o godzinie 18.00

 

Wydarzenie współfinansowane przez Wydział Instrumentalny Akademii Sztuki w Szczecinie

Wydarzenie sfinansowane ze środków Gminy Miasta Szczecin

 

Kolegium Sztuk Muzycznych
NEWS
Akademia Sztuki
×