Akademia Sztuki

Wydział Edukacji Muzycznej

Akademia Sztuki

Jury Konkursu

 

Uczestników oceniać będzie JURY złożone z autorytetów w dziedzinie śpiewu solowego, znakomici śpiewacy operowi, organizujący kursy mistrzowskie, będący jednocześnie profesorami polskich o zagranicznych uczelni artystycznych.

Przewodnicząca Jury prof. Urszula Kryger

Polska śpiewaczka, mezzosopran. Nagrała „Ballady Polskie” Carla Loewe do słów Adama Mickiewicza. Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi

prof. Ulf Bästlein

Spiewak -Bas-baryton. Profesor śpiewu w Akademii Muzycznej w Lübecku w Niemczech oraz na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Graz w Austrii. Prowadzi kursy mistrzowskie w Chinach, Rosji, Turcji i we Włoszech.

prof. Piotr Kusiewicz

Śpiewak - tenor, pianista. Profesor Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku - Kierownik Katedry Wokalistyki.

 

 

dr hab. Katarzyna Oleś – Blacha

 

Sopran koloraturowy

Solistka  Opery Krakowskiej  oraz pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie

 

dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska

Solistka - mezzosopran, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, Kierownik Katedry Wokalistyki, Dyrektor II Konkursu Wokalnego im. Carla Loewe.

dr Paweł Wolski

Solista Opery na Zamku w Szczecinie, adiunkt w Akademii Sztuki w Szczecinie. Sekretarz II Konkursu Wokalnego im. Carla Loewe.

Akademia Sztuki
×