Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

KONCERT KARNAWAŁOWY STUDENTÓW WOKALISTYKI

W ostatnią niedzielę karnawału w koncercie z cyklu ZAMEK W CENTRUM GALAKTYKI z powodzeniem zaprezentowali się studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie w nieco lżejszym, a wręcz zabawnym repertuarze. Szczecińska publiczność entuzjastycznie i ciepło przyjęła słynne arie i duety z takich operetek, jak: Wiedeńska krew, Księżniczka czardasza czy Wesoła wdówka. Nie zabrakło także kompozycji musicalowych Georga Gershwina, E. L. Webbera oraz słynnego duetu kotów Gioacchino Rossiniego.

W koncercie udział wzięli: Anna Bralewska, Aleksandra Grzelak, Aleksandra Łukaszewicz, Maja Melchinkiewicz, Eliza Nowakowska, Grzegorz Pelutis, Agata Porczak, Aleksandra Przybyła, Karen Siewierska, Joanna Sinkiewicz, Oliwia Tymek oraz Małgorzata Zgorzelska. Studentom przy fortepianie towarzyszyła Irina Paliwoda a całość poprowadził Mirosław Kosiński.

Koncert został zorganizowany przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Zakład Muzyki Operowej i Operetkowej Akademii Sztuki w Szczecinie. Koordynacja artystyczna koncertu dr hab. Paweł Wolski.

Podczas koncertu, w rocznicę dziesięciolecia powstania Akademii Sztuki, została przeprowadzona przez Katedrę Wokalistyki ankieta, w której zgromadzona publiczność mogła wypowiedzieć się na temat wpływu Akademii Sztuki na społeczeństwo Szczecina

Kolegium Sztuk Muzycznych
NEWS
Akademia Sztuki
×