Akademia Sztuki

Sztuki Wizualne

Akademia Sztuki

Galeria R+

Galeria R+  to przestrzeń wystawiennicza  Akademii Sztuki w Szczecinie, znajdująca się w gmachu Pałacu pod Globusem.

Działalność Galerii R+ została zainicjowana w listopadzie 2014 roku. Przez lata funkcjonowania stała się miejscem otwartym na dialog, wymianę doświadczeń artystycznych, sprzyjającym refleksji o współczesnej kulturze i sztuce. Stawiając na interdyscyplinarną formułę działania, zróżnicowany program, uczestnictwo w projektach o charakterze międzynarodowym i ogólnopolskim Galeria R+ jest przestrzenią promującą najciekawsze postawy artystyczne zarówno artystów młodego pokolenia jaki i ikon polskiej sztuki. W Galerii R+ promowana jest także twórczość studentów oraz wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie.

Galerię tworzą dwa nowoczesne wnętrza galeryjne, wyposażone w specjalistyczne, mobilne oświetlenie, dostosowane do pokazów multimedialnych oraz do prezentacji obiektów przestrzennych oraz site-specific.

Projekty Galerii R+ opracowywane są z myślą o zróżnicowanych grupach odbiorców: społeczności Akademii Sztuki w Szczecinie i innych uczelni artystycznych z Polski i z zagranicy a także mieszkańcach Szczecina i odwiedzających je turystach.

W Galerii R+ odbywa się średnio 10 wystaw rocznie. Działalności wystawienniczej towarzyszą liczne wykłady oraz spotkania z artystami.

Facebook: Galeria R+ 

Zespół:

kuratorka: dr Marta Dziomdziora

koordynatorka: Aleksandra Jędrzejewska

współpraca: Andrzej Wochnik

Kuratorzy:

dr Marta Dziomdziora (2017 - …)

dr hab. Małgorzata Kopczyńska, prof. nadzw (2014 – 2017)

Galeria R+ jest otwarta od wtorku do soboty w godzinach od 15:00 do 19:00

Wstęp bezpłatny 

Akademia Sztuki
×