Akademia Sztuki

Wydział Sztuk Wizualnych 

Akademia Sztuki

Galeria R+

GALERIA R+

MIEJSCE: PL. ORŁA BIAŁEGO 2, PAŁAC POD GLOBUSEM, SZCZECIN

KURATOR: DR MARTA DZIOMDZIORA

KOORDYNATOR: ALEKSANDRA JĘDRZEJEWSKA

W listopadzie 2014 rozpoczęła działalność całkowicie nowa przestrzeń wystawiennicza Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie: Galeria R+.

Znajdującą się we wspaniale zaadoptowanym przyziemiu Pałacu pod Globusem od początku stała się atrakcyjnym punktem na kulturalnej mapie Szczecina. 

Galerię R+ tworzą dwa nowoczesne wnętrza galeryjne, wyposażone w specjalistyczne, mobilne oświetlenie, dostosowane do pokazów multimedialnych oraz do prezentacji obiektów przestrzennych. Wystawy, które są planowane w Galerii R+, bardzo często łączą się z otwartymi wykładami oraz warsztatami prowadzonymi przez zaproszonych twórców.

Program Galerii zakłada współpracę zarówno z wykładowcami Akademii Sztuki jak i ze studentami. Nie bez powodu wystawą inicjującą działalność Galerii był przegląd najlepszych dyplomów oraz prac studenckich Kierunku Grafika Wydziału Sztuk Wizualnych, pt.: GRAFO_TEKA. Pokaz niekonwencjonalny, łączący w jednej przestrzeni grafikę projektową z grafiką artystyczną.

Z kolei goście zapraszani do współpracy z Galerią to przede wszystkim doświadczeni twórcy i pedagodzy ze znaczących ośrodków akademickich w kraju. Jednym z pierwszych znanych artystów goszczących w Galerii R + był wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - prof. Maciej Kurak, laureat Paszportu Polityki.

Zapraszamy na profil Galerii R+ na portalu Facebook

 

Galeria R+ jest otwarta od wtorku do soboty, w godzinach 15.00 - 19.00.
Wstęp bezpłatny.

Akademia Sztuki
×