Akademia Sztuki

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów

Akademia Sztuki

WYSTAWA Z NAGRODĄ W TYTULE

Wystawa ubiegłorocznych laureatów nagrody dziekana prof. dr hab. Kamila Kuskowskiego: Wojciecha Didkowskiego, Artura Rozena i Piotra Urbańca. 

Wojciech Didkowski
Urodzony w 1992 roku w Toruniu. W latach 2011-2015 studiował na kierunku Intermedia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w 2015 roku obronił dyplom licencjacki. 

Artur Rozen
Urodzony w 1985 roku w Szczecinie, student piątego roku Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor filmów, instalacji, obiektów i akcji artystycznych. W 2013 roku przebywał na stypendium na Universitatea De Arta Si Design, Cluj-Napoca w Rumunii. Trzykrotny stypendysta Miasta Szczecin. Brał udział w wystawach zbiorowych m.in. GMO Zabija Miodek w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, na 7. Triennale Młodych w Orońsku oraz projektach indywidualnych m.in. Wolność jako sposób istnienia zła w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Wyróżniony na 6. Festiwalu InOut w CSW Łaźnia w Gdańsku oraz Festiwalu Młode Wilki 14 w Szczecinie. W 2014 roku przebywał na mobilnej rezydencji artystycznej Focus+Indonesia.

Piotr Urbaniec
Urodzony w 1992 roku w Krakowie. Ukończył studia licencjackie na ASP w Krakowie (Wydział Intermediów, Pracownia Transmediów). Aktualnie studiuje na ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Jego prace były pokazywanie na wystawach w Polsce i za granicą m.in. w: CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Dawid Radziszewski, Roman Susan Chicago. Laureat głównej nagrody Młode Wilki 14, wyróżniony na festiwalu In Out 2015, nominowany do nagrody APH 2015. Aktywny członek subkultur artystycznych w sieci takich jak: The Jogging, People that Aumm sometimes. Jego dziewczyna może być pewna, że nigdy nie zdradzi jej z Mariną Abramović.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Akademia Sztuki
×