Akademia Sztuki

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów

Akademia Sztuki

Matti Isan Blind

I closed my eyes, the sun burned crimson through the lids.
I opened them and saw a pale fire.

Matti Isan Blind

Otwarcie wystawy:
01.09.2017, godz. 19.00

Czas trwania wystawy:
02.09 -14.10.2017

Kuratorka: Aurelia Nowak

Zona Sztuki Aktualnej
Pl. Orła Białego 2, Szczecin

Zona Sztuki Aktualnej ma przyjemność zaprezentować pierwszą indywidualną wystawę Mattiego Isan Blinda w Polsce. Artysta urodził się w 1975 roku w Busan w Korei Południowej. Ukończył Chelsea College of Art and Design w Londynie w 2002 roku. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Wystawa "I closed my eyes, the sun burned crimson through the lids. I opened them and saw a pale fire" została przez niego specjalnie przygotowana dla Zony Sztuki Aktualnej i prezentuje wybór jego prac w tym najnowszą serię obrazów Reflection deflection (2016-17). 

Poetyckość, potencjalność, performatywność, nieprzewidywalność charakteryzują prace Isan Blinda. Jego wystawy to zawsze nie tylko zbiór obiektów, ale przede wszystkim rodzaj scenariusza, którego widzowie są nieodłączną częścią. W swojej praktyce artysta skupia się na współuczestnictwie widzów, społecznej interakcji i dynamicznym doświadczeniu. Często wprowadza do galerii przedmioty lub materiały codziennego użytku. Zdarza się, że aranżuje, imituje pewne zjawiska wytrącając widzów z codziennego postrzegania przestrzeni i przedmiotów.


Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego
http://wzp.pl/
Akademia Sztuki
×