Akademia Sztuki

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów

Akademia Sztuki

Jurorzy

Katrzyna Krakowiak
Autorka rzeźb, obiektów oraz instalacji dźwiękowych. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Prace artystki są najczęściej niematerialne, przybierając postać środowisk akustycznych w których zanurza się widz/słuchacz. Sztuka Krakowiak powstaje w ścisłej relacji do parametrów architektury, którą traktuje w kategoriach instrumentu, tak jak w przypadku Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers – projektu w pawilonie Polonia, podczas 13. Biennale Architektury w Wenecji.
http://krakowiak.hmfactory.com/  

Michał Libera
Socjolog, producent, kurator i krytyk muzyczny. Współzałożyciel fundacji 4.99, organizator koncertów, warsztatów i prób m.in. Playback Play, plain. music, The Song Is You, Maszyny do słuchania, Opera Re//Mix. Współproducent serii płyt poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia w wydawnictwie Bôłt Records, a także serii płyt konceptualno-popowych Populista. Od roku 2010 redaktor serii muzycznej w wydawnictwie słowo/obraz terytoria. Eseje krytyczne publikowałm.in. w pismach „Glissando”, „Res Publica”, „Kultura Współczesna”, „Recykling Idei". Kurator Polskiego Pawilonu wyróżnionego na 13-tej Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji.
http://z-a-m.eu/avant-avantgarde.html 

Zorka Wollny
Artystka i kompozytorka. Jej performansy muzyczne oraz teatralne powstają w ścisłej relacji do architektury, a realizacje pokazywane są zarówno w kontekście sztuki współczesnej, teatru (Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu, Festiwal Szekpirowski w Gdańsku) jak i muzyki współczesnej (Festiwal Warszawska Jesień, Audio Art Festival). Pracuje na Akademii Sztuki w Pracowni Działań Audiowizualnych i Animacji. Mieszka w Berlinie. 
www.zorkawollny.net 

Łukasz Jastrubczak
Posługuje się różnymi mediami, takimi jak wideo, rzeźba, instalacja, koncert, interwencja, podróż, efemeryczne zdarzenie. Współtworzy grupę artystyczną „Krzysztofjastrubczakłukaszkaczmarek” z Krzysztofem Kaczmarkiem. Wspólnie z Sebastianem Cichockim jest autorem książki pt. „Miraż”. Z Małgorzatą Mazur prowadzi instytucję „Centrum”. Jest Laureatem konkursu „Spojrzenia 2013”. Gra na syntezatorze w zespole „Boring Drug”. Od jakiegoś czasu wykorzystując 3 instrumenty klawiszowe, automat perkusyjny i delay nagrywa improwizowane kasety magnetofonowe. Współpracuje z galerią Dawid Radziszewski w Warszawie. Mieszka w Szczecinie, gdzie pracuje na Akademii Sztuki w Pracowni Działań Intermedialnych i Interaktywnych.
www.lukaszjastrubczak.com 

Dawid Radziszewski
W latach 2005 – 2013 prowadził Galerię Pies w Poznaniu, od lutego 2013 prowadzi galerię Dawid Radziszewski w Warszawie. Kurator 92 wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in „Wystawa dla Podróżnych" Dworzec PKP Zielona Góra, 2003, „Tęsknota za malarstwem", Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, 2005 , Tarnów 1000. lat nowoczesności, BWA Tarnów 2010 – 2011, Powrót do domu, Koletek 12, Kraków. Redaktor książki „Tarnów. 1000 lat nowoczesności" poświęconej modernizmowi peryferiów (wraz z Ewą Łączyńską – Widz) oraz „Adam Rzepecki. Preferuję bardziej zrzutę niz kulturę". 
www.dawidradziszewski.com

Akademia Sztuki
×