Akademia Sztuki

Sztuki Wizualne

Akademia Sztuki

ARCH Inside 2018

We wrześniu 2018 roku, nauczyciele akademiccy Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie - dr Katarzyna Utecht (kurator), mgr Dominika Zawojska (kurator i pomysłodawca wydarzenia) mgr Paweł Machomet (kurator) będą mieli przyjemność przedstawić po raz drugi wystawę ARCH Inside.

Ostatnia edycja ARCH Inside była wystawą wykładowców oraz studentów, między innymi Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie staje się cykliczną wystawą, która będzie szerzej prezentowała projekty powstające w najważniejszych uczelniach artystycznych w kraju i za granicą. Pokazujemy projekty architektury, architektury wnętrz oraz szeroko pojętej sztuki użytkowej, ale także fotografii związanej z odczuwaniem architektury i przestrzeni.

Prace, które są pokazywane podczas wystawy to często koncepcyjne wizje projektowe wykonane przez studentów, czy wykładowców, ale także zdjęcia realizacji, które powstały w kraju i za granicą.

Pierwsza edycja ARCH Inside 2017 została zaprezentowana podczas 5 Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii - Medea 2017. Po wydarzeniu wydany został katalog z zakwalifikowanymi pracami.

W styczniu 2018 roku odbyła się wystawa prac Arch Inside 2017 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w budynku, który zdobył główną nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe 2015.

Druga edycja wydarzenia zostanie zorganizowana w Salonikach w Grecji w dniach 1-8.09.2018 roku.

Po edycji Arch Inside 2018 także planowane jest wydanie katalogu z pracami biorącymi udział w wystawie.

 

Tematem tegorocznej edycji jest : "FUTURE VISIONS"

Czekamy na zgłoszenia prac dotyczących architektury wnętrz, sztuki użytkowej i designu.

 

Ważne daty:
- data rozpoczęcia naboru prac: 1.06.2018 r.
- data zakończenia naboru prac: 1.07.2018 r.
- data wyboru prac: 1.08.2018 r.

 

Zraszamy na naszą stronę internetową, Facebook oraz Instagram, gdzie można śledzić nasze wydarzenie oraz dowiedzieć się o szczegóły dotyczące zgłoszeń.

Akademia Sztuki
×