Akademia Sztuki

Sztuki Wizualne

Akademia Sztuki

MŁODE WILKI

"Młode Wilki" to festiwal dźwięku i obrazu, skierowany do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących osób do 25 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej.

Nazwa Festiwalu nawiązuje do kultowego filmu z 1995 roku, którego akcja odbywa się w Szczecinie. Organizatorem festiwalu jest Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki, która jako najmłodsza uczelnia artystyczna w Polsce buduje swoją pozycję na mapie kraju, poprzez wdrażanie nowoczesnych technik edukacji artystycznej.

Najważniejsze elementy tego przedsięwzięcia to warsztaty, seria wykładów poświęconych sztuce najnowszej oraz konkurs. W roku 2015 uruchomiliśmy także sekcję "Młode Wilki 1/2" przeznaczoną na konkursowe realizacje uczniów szkół średnich, zainteresowanych sztuką i muzyką eksperymentalną.

Nie dzielimy przyjętych prac na kategorie. Przyjmujemy wszelkie realizacje - filmy eksperymentalne, video, performance, realizacje soundartowe, rzeźby/instalacje - których istotnym elementem jest dźwięk lub obraz. Zamiast utrzymywać podziały chcielibyśmy zainicjować dyskusję o różnorodności sztuki współczesnej i wyzwaniach edukacji artystycznej. Jako organizatorom festiwalu i pedagogom bliska jest nam idea płynności formy oraz sztuki jako szerzej rozumianej postawy filozoficznej.

Kierownicy Festiwalu:

Łukasz Jastrubczak i Anna Orlikowska

mlodewilki.akademiasztuki.eu

Akademia Sztuki
×