Akademia Sztuki

Sztuki Wizualne

Akademia Sztuki

transPRINT : PL 2018

Wystawa transPRINT jest przeglądem współczesnej polskiej grafiki artystycznej. Do udziału w wystawie zostali zaproszeni przedstawiciele ośrodków akademickich i środowisk twórczych z całej Polski, m.inn.: Akademii Sztuk Pięknych z: Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska i Katowic, UAP w Poznaniu, AS w Szczecinie i z Wydziałów Sztuk Pięknych: UMK w Toruniu, UR w Rzeszowie i UMSC w Lublinie oraz innych uczelni. Prezentacja twórczości tak szerokiej i różnorodnej grupy artystów, uznanych i cenionych zarówno w kraju, jak i na świecie, a tworzących w różnych technikach graficznych (wklęsłodruk, wypukłodruk, serigrafia, litografia, offset, druk cyfrowy) będzie okazją do prześledzenia współczesnych zjawisk w grafice polskiej. 

Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem kuratorskim i organizacyjnym przedstawicieli Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Pierwsza odsłona transPRINT zostanie zaprezentowana publiczności w dniach 2–8 września 2018 r. w NOESIS Thessaloniki Sience Center and Technology Museum (ΝΟΗΣΙΣ Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας) w Grecji jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Interdyscyplinarnemu Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii – MEDEA 2018, a w lutym 2019 r. ponownie pokażemy tę wystawę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. 

Prezentacji transPRINT będzie poświęcone wydawnictwo z reprodukcjami wszystkich prac uczestników oraz dokumentacją zrealizowanych wystaw.

Kurator:
prof. Mirosław Pawłowski — Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Współpraca:
dr Marta Dziomdziora — Akademia Sztuki w Szczecinie
dr Magdalena Uchman — Uniwersytet Rzeszowski

Projekt plakatu: Mirosław Pawłowski
Akademia Sztuki
×