Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Plakat mgr Agaty Pełechaty nominowany do XIV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

W dniu 30.06.2020 zostały ogłoszone nominacje do XIV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Są to nagrody dla teatrów muzycznych i operowych przyznawane co roku przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie.
Wśród nominowanych w kategorii "Plakat" znalazła się nasza wykładowczyni, mgr Agata Pełechaty, za swój plakat do spektaklu "Wieczór Baletów Polskich" w Operze na Zamku w Szczecinie.

mgr Agata Pełechaty –  Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi 
w Szczecinie. 
Studia na Wydziale Architektury Wnętrz i Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie na kierunku grafika. Dyplom w pracowni Znaku i Form Identyfikacji Wizualnej wyróżniony w 2001 nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie pracuje na uczelni jako asystent w Pracowni Mutimedialnego Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki Kolegium Sztuk Wizualnych. 
Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 
Od 2001 r. należy do ZPAP Szczecin. 

Na co dzień zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej (projektuje plakaty, foldery i katalogi).  Często organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci, w których stara się przekazać zdobytą wiedzę projektowo-plastyczną. W swoich pracach często wykorzystuje elementy typografii, rysunku z gestu  oraz fotografii tworząc nowe zjawiska graficzne. Bazuje na wzajemnym oddziaływaniu wymienionych elementów oraz ich wzajemnych relacjach kolorystycznych.  Ma na swoim koncie 9 wystaw indywidualnych oraz około 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Mgr Agata Pełechaty jest asystentką w pracowni Multimedialnego Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie.

Gratulujemy!

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×