Akademia Sztuki

Wydział Sztuki Mediów

Akademia Sztuki

Pracownia Animacji

Pracownia Podstaw Animacji na szczecińskiej Akademii Sztuki działa od pięciu lat. Od początku próbujemy zgrać nasze możliwości techniczne z czasowymi.  Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, podzieleni jesteśmy na kilka grup. Ćwiczenia z grupami z pierwszego roku trwają tylko 3 godziny. W tym czasie (6-10 osób) oglądamy i analizujemy różne projekty animowane a studenci mają do zrealizowania krótkie animacje.   Spotkania z drugim i trzecim rokiem mają charakter konsultacyjny.

Profil pracowni jest szeroki. Wychodzimy od nauczania podstaw i zapoznania się rożnymi technikami animacji poklatkowej np. piasek, plastelina, wycinanka, rysunek. Pracujemy na stołach wieloplanowych, podświetlanych oraz stolikach rysunkowych. Niestety nie mamy miejsca na animacje lalkową 3D. Technicznie mamy do dyspozycji Dragon Frame i pakiet Adobe. Tematyka ćwiczeń wychodzi od abstrakcji np. „Dot“ Normana McLarena do narracyjnych opowiadań z dialogami.

Nowym, ale cyklicznym projektem jest współpraca z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Studenci realizują krótkie animowane etiudy do wielu przedstawień http://wspolczesny.szczecin.pl/animacje/.

Ważne dla nas są indywidualne projekty i wprowadzenie studentów w pozyskiwanie pieniędzy na ich własne realizacje, dlatego składamy wnioski na dofinansowanie kilku najlepszych scenariuszów do ZFF Pomerania Film. W tym roku po raz trzeci otwieramy cykl „Anima 6x4”. Filmy mają premierę w Berlinie podczas festiwalu filmPOLSKA Berlin.

 

https://vimeo.com/animacjaszczecin

Akademia Sztuki
×