Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Wystawa Daniela Rycharskiego wydarzeniem roku!

7 lutego po raz szesnasty zostały wręczone Wdechy - nagrody kulturalne "Co Jest Grane 24".

Wdechy to wyróżnienia, które przyznawane są dla wydarzeń, instytucji i osób związanych z warszawskim środowiskiem kulturalnym. 

"Statuetką"przyznawaną przez jury jest deska surfingowa z komiksem poświęconym laureatom. W tym roku autorem komiksów po raz drugi był Krzysztof Ostrowski, wokalista, reżyser teledysków, grafik związany z zespołem Cool Kids of Death. W jury konkursu zasiadają redaktorzy i redaktorki, dziennikarze i dziennikarki działu kultury „Gazety Wyborczej” i „Co Jest Grane 24”. W plebiscycie czytelników laureaci otrzymują deskorolkę.

Nasz wykładowca Daniel Rycharski - zdobył nagrodę przyznaną przez jury w kategorii Wydarzenie Roku za wystawę "Strachy".

"Wystawa „Daniel Rycharski. Strachy” to przegląd działalności twórcy, który rozwija własną formę współpracy ze społecznością lokalną w rodzinnym Kurówku. Tworzy propozycję aktywizmu artystycznego, poddając pod dyskusję problem tożsamości oraz granic przynależenia do wspólnoty religijnej. Jego sztuka jest jednym z tych rodzajów artystycznej praktyki, która w sposób bezkompromisowy i nowatorski syntetyzuje paradoksy aktualnej rzeczywistości. W swoich pracach potrafi opowiedzieć pozornie sprzeczne doświadczenie: bycia wierzącym artystą, gejem pracującym w konserwatywnej społeczności nad nowymi sposobami emancypacji od rutynowych form religii." - opis za strony MSN:

https://artmuseum.pl/pl/wystawy/daniel-rycharski-strachy 

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×