Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
06.03-13.04.2020

Made [in] Ready - rzeczy, symbole, działania

Galeria Bielska BWA zaprasza na otwarcie wystawy

Made [in] Ready

rzeczy, symbole, działania

w piątek, 6 marca 2020 roku, o godz. 18.00
poprzedzone oprowadzaniem kuratorskim o godz. 17.00

Wystawa „Made [in] Ready” organizowana w Galerii Bielskiej BWA jest premierowym pokazem z cyklu wystaw przygotowanych z okazji jubileuszu dziesięciolecia działalności Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych, założonej i prowadzonej przez prof. Kamila Kuskowskiego na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.
Program pracowni, odwołując się do tradycji dadaizmu, jak i zdobyczy sztuki pojęciowej, kładzie nacisk na ujawnianie i zmianę znaczeń, jakie wiązać się mogą z konkretnymi przedmiotami, prostymi działaniami, gestami itp. 
Na wystawie będzie można zobaczyć prace pedagogów Akademii Sztuki w Szczecinie: Kingi Dalskiej, ­Natalii ­Janus-Malewskiej, Dariusza Fodczuka, Teresy Otulak, Uladzimira Pazniaka, Mikołaja Tkacza, ­Andrzeja Wasilewskiego, Zorki Wollny oraz absolwentów i studentów pracowni, a wśród nich m.in.: realizacje Karoliny Babińskiej, Małgorzaty Goliszewskiej, Karoliny Mełnickiej, Artura Rozena, Maryny Sakowskiej, Justyny Kramarz, Sandry Majewskiej, Gabrieli Matuszewskiej, Elli Maayan, Klaudii Prabuckiej, Moniki Puchały i Wiktorii Walendzik.
Otwarciu wystawy będą towarzyszyć działania performans w wykonaniu Dariusza Fodczuka, Agaty Lech, Uladzimira Pazniaka i Mikołaja Tkacza.

Kuratorzy: Kamil Kuskowski i Dariusz Fodczuk
Wystawa trwa do 13 kwietnia 2020 roku.

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×